Сталий енергетичний розвиток міст

Logo_USAID_ua_new_2

Цей веб-сайт підтримується в рамках проекту «Підтримка інституційної спроможності 

Цей веб-сайт підтримується в рамках проекту «Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку», який фінансується Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «МЕР». Здійснення проекту « Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку » стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через USAID. Зміст матеріалів веб-сайту не обов‘язково співпадають з поглядами Агентства США  з міжнародного розвитку, Проекту «МЕР» або уряду Сполучених Штатів Америки

Проект «Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку» реалізовується Асоціацією енергетичних аудиторів спільно з Асоціацією міст України та Асоціацією малих міст України, та став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через USAID.

Метою проекту є зменшення залежності України від зовнішніх паливно-енергетичних ресурсів через розробку фінансових механізмів реалізації місцевих енергоефективних проектів та підвищення інституційної спроможності українських міст з питань розробки та впровадження політик сталого енергетичного розвитку.

Географія проекту
Проект охоплюватиме всю територію України.

Цілі проекту:

 1. Підготувати пакет нормативно-правових документів з питань законодавчого врегулювання питань функціонування ЕСКО-механізму в бюджетній сфері України та розробити механізм залучення приватних інвестицій для фінансування енергоефективних проектів.
 2. Підвищити активність та інституційну спроможність міст з питань залучення зовнішнього фінансування для реалізації місцевих енергоефективних проектів; підвищити поінформованість муніципалітетів про діючі програми та надати допомогу у формуванні заявок на фінансування.
 3. Підвищити спроможність пілотних міст управляти споживанням паливно-енергетичних ресурсів на підпорядкованій території.
 4. Надати технічну допомогу двом українським містам в створенні та реалізації ПДСЕР (міста будуть визначені за результатами відкритого відбору).

Завдання проекту:

 1. Підготувати проекти постанов КМУ «Про порядок розрахунку оплати за енергосервісними договорами», «Про порядок розрахунку скорочення витрат замовника на споживання комунальних послуг та паливно-енергетичних ресурсів за енергосервісними договорами» та примірний договір про закупівлю енергосервісу (наказ Держенергоефективності), відповідні додатки та обгрунтування до згаданих нормативно-правових документів (надалі – «Підзаконні нормативно-правові акти до проектів ЗУ «ЕСКО»).
 2. Провести дослідження щодо:
  1. ефективності роботи міст в сфері залучення зовнішніх інвестицій та міжнародної технічної допомоги для реалізації енергоефективних проектів;
  2. наявності та ефективності служб енергоменеджменту та систем моніторингу споживання паливно-енергетичних ресурсів в бюджетній сфері;
  3. існуючих інформаційних технологій (ІТ) систем електронного енергомоніторингу, аналіз та порівняння даних продуктів;
  4. потреб міст в інвестиційних ресурсах для реалізації енергоефективних проектів, пріоритетних енергоефективних заходів на підпорядкованій території;
  5. компаній, що займаються виробництвом та реалізацією енергоефективного обладнання.
 3. Створити та забезпечити сталість функціонування системи комунікації між діючими кредитними, грантовими програмами, програмами міжнародної технічної допомоги та містами в сфері підготовки, впровадження енергоефективних проектів та зміцнення управлінського потенціалу міст з питань управління споживанням паливно-енергетичних ресурсів.
 4. Створити та забезпечити сталість функціонування системи організаційно-технічної підтримки міст з питань підготовки інвестиційних енергоефективних проектів, накопичення та обміну інформації щодо енергоефективних інвестиційних рішень та низьковитратних заходів для бюджетної та житлово-комунальної сфери.
 5. Відпрацювати механізм надання технічної підтримки пілотним містам з питань впровадження служб енергоменеджменту, систем енергомоніторингу споживання паливно-енергетичних ресурсів в бюджетній сфері та розробки планів дій зі сталого енергетичного розвитку на прикладі 2-ох пілотних малих або середніх міст.
 6. Підвищити поінформованість муніципалітетів та населення про:
  1. економічну доцільність та кращі практики створення і функціонування служб енергетичного менеджменту, системи енергомоніторингу споживання паливно-енергетичних ресурсів в бюджетній сфері;
  2. методичні та аналітичні матеріали в сфері муніципального енергетичного планування, енергозбереження та енергоефективності в побуті, житлово-комунальному господарстві та бюджетній сфері;
  3. чинне законодавство та очікувані зміни в сфері споживання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження та енергоефективності;
  4. енергоефективне обладнання та технології, практику їх застосування, ціни тощо.

Вигодонабувачами проекту стануть міста, підпорядковані їм комунальні підприємства, установи та бюджетні заклади малих та середніх міст України.

В результаті реалізації проекту міста отримають інструменти управління споживанням паливно-енергетичних ресурсів та фінансові механізми реалізації енергоефективних проектів в житлово-комунальній та бюджетній сферах.

Підпорядковані містам комунальні підприємства, установи та бюджетні заклади отримають фінансові ресурси для впровадження енергоефективних проектів.

Населення отримає покращення якості житлово-комунальних послуг, зниження темпів зростання вартості тарифів на житлово-комунальні послуги та покращення соціальної інфраструктури.

На виконання проекту в квітні 2015 року при Асоціації міст України був створений Інформаційно-консультативний центр з енергоефективності з метою надання організаційно-технічної підтримки українським містам з питань підготовки та впровадження інвестиційних енергоефективних проектів (проведення експрес-енергоаудитів, надання консультацій та роз’яснень щодо підготовки проектних заявок, документів, необхідних для погоджень обсягів та умов здійснення місцевих запозичень, надання місцевих гарантій, реєстрації кредитних договорів в НБУ тощо), обміну актуальною інформацією з питань енергоефективності, в тому числі щодо діючих грантових та кредитних програм тощо.

Так, в рамках проекту в травні 2015 року буде здійснено відбір 2-х пілотних міст, яким надаватиметься технічна допомога в розробці планів дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР), впровадження служб енергоменеджменту та систем енергомоніторингу. Решта міст-учасників зможуть отримати консультативну допомогу від Асоціації міст України та Асоціації енергетичних аудиторів щодо отримання фінансування для реалізації проектів в галузі енергоаудиту та енергозбереження згідно методичних рекомендацій, які будуть розроблені під час проекту.

Контакти:

Асоціація енергоаудиторів

 1. Керівник проекту – Гінкул Андрій Георгійович;
 2. Менеджер проекту – Стеценко Олександр Олександрович;
 3. e-mail: projects@aea.org.ua
 4. Тел. (044) 279-59-23

Інформаційно-консультативний центр з енергоефективності при АМУ

 1. Керівник Центру – Мазурчак Олександр Володимирович;
 2. Координатор Центру – Ковинєв Максим Олексійович;
 3. e-mail: kovinev@auc.org.ua
 4. Тел. (044) 486-28-41

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Члени Асоціації

 • Архіви<-- -->