Activate Your Account

Please provide a valid activation key.

No comments

 1. Олександр Сафонов says:

  Дуже добра ідея.
  Але побачив багато помилок: орфографічних та пов’язаних з перекладом укр/рос мови.
  Перевірити технічну частину (розрахунки) – не має можливості, оскільки листи захищені, а перераховувати на калькуляторі… 🙁

  • Добрий день Олександр!

   Всі виявлені орфографічні помилки найближчим часом будуть виправлені, всі помилки які ви виявили пропоную направити мені на пошту.

   З приводу перевірки технічної частини. В зв’язку з певними причинами було вирішено не відкривати розрахункову частину для всіх користувачів, при бажанні проглянути розрахункову частину вам потрібно зв’язатись безпосередньо зі мною, мої контакти розміщені вище.

 2. Хорошая вещь.
  Это бета версия?
  Продукт полностью бесплатный? планируется ли и далее таковым быть?

  • Добрый день Татьяна!

   Да это бета версия. Калькулятор был протестирован мной и сейчас раздается в широкий круг, что б его могли оценить люди которые работают в данной сфере. Уже были получены первые комментарии с предложениями и мы сейчас их вносим программа дорабатывается и к концу месяца планируется выложить обновленную версию со всеми внесенными коррективами.

   На данный момент рассматривается только бесплатное распространение.

 3. Olga Nosenko says:

  Добрий день!

  Завантажили Ваш калькулятор – чудовий інструмент!

  При першому ознайомленні (поки не тестували) – невеликі зауваження:
  1. В калькуляторі “Карта-Схема Температурних Зон України” – з застарілого скасованого нормативу.
  Замініть цю “Карту” на Рисунок 2 ДСТУ-Н Б.В.1.1 27:2010 “Районування території України за кількістю градусо-діб опалювального періоду”. Відповідно, якщо в розрахунки включені дані зі старого нормативу – замініть їх на дані з нового чинного ДСТУ-Н Б.В.1.1 27:2010.

  2. Згідно ДБН В.2.6-31: 2006, одиниця виміру термічного опору – (м2•К)/Вт, а не (м2•°С)/Вт.

  Бажаємо успіхів!

 4. Андрей Удовик says:

  Не каждый сможет поделиться своими наработками! Удачи авторам книги!

 5. Молодцы, что організували і реконструювали системи припливно-витяжної вентиляції в будівлі.
  Это очень важно, некоторые при термомодернизации зданий этого не делают!

 6. editor says:

  К сожалению, в большинстве случаев вентиляцию “не трогают”. Здесь очень показательно вышло. Хороший проект.

 7. Александр says:

  В проекте были применены 4 установки с роторным рекуператором. Суммарная производительность по притоку ориентировочно 20 тыс. куб.м/ч. Дополнительно были моноблоки как приточные, так и приточно-вытяжные с пластинчатыми рекуператорами, ряд канального оборудования.

 8. Очень хорошая статья. Михаил Васильевич, спасибо за четкость и взвешенность. Теперь главное, чтоб потенциальный Заказчик энергоаудита прислушался и взял на вооружение написанное!

 9. Сергій says:

  При мінімальному резерві зменшення втрат в теплоенергетиці та у споживанні теплової енергії в ЖКГ близько 20 відсотків економія, складатимме по газу та тепловій енергії в цінах 2013 року до 30 млрд.грн. При наявності законодавчого механізму ЕСКО економії за 3 роки досить на модернізацію? Тому дуже цікавим має бути моніторинг аналогічний в ЖКГ. Чи розуміють на місцях можливості повернення кредитів на модернізацію та необхідність наявності законодавчо встановленого механізму ЕСКО?

 10. Это хорошо для специалистов из Кременчуга и Севастополя!!!!

 11. Андрей Удовик says:

  за ці роки зроблено все на 425%

 12. Сергій Зінченко says:

  Вітаю всіх колег! Ми всі разом з Вами підросли! Головне – рух вперед!

 13. Ілля says:

  это очень здорово,н вопрос как этим может воспользоваться частная фирма или предприятие. Какие требования по оформлению.
  Кроме того, когенерация требует обязательного соотвествия в потреблении тепловой и электрической энергии, что позволяет ее наиболее эффективно внедрять на промпредприятиях.В систнме коммунальных услуг когенерация не оптимальное решение, пока не будет законодательно и обязтельно сброс избытка выработанной электроэнергии в систему.

 14. editor says:

  Илья, UKEEP как раз и ориентирован на частные фирмы, а не коммунальные. Условия хорошо прописаны на их сайте.

 15. Ілля says:

  Михаил Васильевич! Все правильно, ты молодец. Но тем не менее многие потребители хотят дешево и для галочки – это не для нас.
  И этим пользуются другие. В результате зачастую бумажная отчетность и отсутствие реальных внедрений

 16. Асоціація енергоаудиторів веде досить активну роботу, постійно повідомляючи про проведення численних заходів, присвячених проблемам енергоефективності. Це добре, але хотілось би привернути увагу Асоціації до знакових для енергосервісу України подій. Зараз у Верховній Раді розглядається ціла низка законопроектів, що мають встановити в Україні правила гри для енергетичного сервісу та взагалі для всіх процесів енергоефективності (3071, 3013, 3014, 2548а, 2550а).
  Знайомство з цими законопроектами показує, що вони, м’яко кажучи, недосконалі. При прийнятті цих законів без обговорення та внесення суттєвих змін важко сподіватись на розвиток Українського енергосервісу та енергоефективності.
  Асоціація об’єднує фахівців енергозбереження та енергоефективності, тому дуже важливо, щоб Асоціація прийняла участь у обговоренні цих визначальних для енергетичного сервісу України законів.

 17. editor says:

  Члени Асоціації енергоаудиторів приймали участь в розробці Законопроектів № 3013 і 3014. (ще з початку 2013року) Всі наші побажання були враховані розробниками законопроекту.

  До питань, які стосуються ролі енергоаудиту в процесі енергосервісу ми зауважень не маємо.

  Крім того, ми готуємо парші пілотні проекти, які будуть працювати на механізмах, прописаних в законопроектах №3013 і 3014.

  З повагою, Андрій Цибулько.

 18. Руслан says:

  Теперь им просто урежут финансирование на эти проценты(((. На свои нужды они ведь не смогут эту разницу использовать. А куда денет эти деньги государство все и так знают…

 19. Олександр Бойко says:

  Шановні колеги !
  Активність щодо законотворчих ініціатив адміністративних органів триває.
  Кабінетом Міністрів України 12 серпня 2013 року поданий Проект Закону України «Про ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів», який отримав реєстраційний № 3071 від 12.08.2013 року.Крім того 5 липня 2013 року за поданням народного депутата В.Остапчука зареєстровані ще два законопроекта на аналогічну тематику № 2548а «Про особливості здійснення закупівель енергосервісних послуг» та № 2550а «Про внесення змін до деякіх законодавчих актів України щодо правових засад реалізації енергосервісних договорів»
  5.11.2013 року вручено подання на розглад на засіданні сесії Верховної Ради України Проекту Закону № 3071 а також подання на врахування Проектів Законів №№ 2548а, 2550а, 3013.
  Таким чином Верховна Рада України найближчим часом прийме до розгляду весь пакет законопроектів щодо системи ефективного використання енергетичних ресурсів в державі і ми будемо мати оновлені основи нашої діяльності.
  Нажаль ці законопроекти мають багато системних недоліків, тому імплементація положень цих законопроектів приведе до погіршення умов роботи енергосервісних та енергоаудиторських компаній, а також інших граців цього ринку та практично перекриє доступ останніх інвесторів в сегмент енергетичної ефективності в Україні.
  Спілка енергетичного сервісу України завершує роботу з комплексної оцінки та аналізу положень цих законопроектів , готує експетний висновок та готова по закінченню роботи провести обговорення проблеми для підготовки Проекту Закону, який буде враховувати інтереси всіх гравців ринку енергетичного сервісу.
  Надсилаю Вам перерахоані документи з проханням визначити недоліки та внести зауваження для врахування їх в експертному висновку.

  З повагою
  Голова Спілки =О.Ю.Бойко=

 20. Игорь Николаевич says:

  Статья хорошая, механизм трудозатрат понятен, но о методике ценообразования и обоснования затрат для госказначейства конечно непонятно ….

 21. Есть идея: “принудительный пасивный дом”
  Использования одного пилоттного финансирова ЕБРР(условно)для трех задачь сразу:
  – новое строительство – “пасивный дом”;
  – стогнация “ХРУЩЕВОК”;
  -снижение ставок кредитования прибетения энергоэфективной недвижимости.

 22. Ідея гарна, реалізація прийнятна, алгоритм користування прийнятний і зрозумілий(подібне робилось у Львівський ОДА ще у 2009 році). За загальним виконанням – тверда 4
  Для розуміння процесів необхідні просвітницькі відеоматеріали.
  Можна взяти (у безкоштовному доступі) на ютубі фільми ЕНЕРГОЕГОІСТ №№1-8
  тепер АЛЕ .. (стосовно калькулятора) .
  1. система не є обективною, оскільки від початку завязана на конкретних виробників (можливо помиляюсь)
  2. У каталозі відсутні ефективні матеріали і технології (після 2008 року)
  3. Калькулятор переускладненний
  4. Таблиця перевантажена (забагато наукоОБРАЗІЯ). З точки зору маркетингу це можна прийняти, але ….
  ЩО РОБИТИ ?
  1. Внести правки (думаю, що це буде зроблено, оскільки калькулятор я так розумію ще тестуеться)
  2. Зробити додатковий (спрощений) калькулятор для проведення експрес-аналіза (перш за все для кліента)

  • editor says:

   Роман, дякую за коментар.

   Більшість із ваших побажань обов’язково буде врахована в наступуних версіях. Зокрема експрес-версія.

   Якщо у вас є ідеї по іншим напрямкам – пишіть на a.tsybulko [] aea.org.ua

 23. Актуально, цікаво та необхідне. Разом з тим пропозиція має бути більш деталізованною, оскільки для Українського ринку це новинка. Потенційні споживачі можуть бути визначені лише після обгрунтування по наявній сировині.

 24. Ростислав Марайкін says:

  Роман, так, згоден по питанню деталізації, але для новини було б забагато тексту.
  В нашій пропозиції, в першу чергу, мова йде про модульні котельні на біомасі нашого виробництва (300кВт, 500кВт потужності). З таких модулів можливо скласти котельню з необхідною потужністю. Також є когенераційне обладнання на біомасі 50кВт, 250кВт ел. потужності. В залежності від проектів, можливі наші інвестиції з продажом тепла, або можуть бути кредитні, лізінгові та партнерські схеми реалізації. Будь ласка, дзвоніть +380 67 209 25 24, буду радий відповісти на запитання.

 25. Михайло says:

  Приклад універсальної брехні по розводу бюджетів держави і громадян на “бабки”

 26. Vasyl Prusak says:

  Цікавий спосіб пропагування енергоефективності. Ще б трошки більше відкритості: хоча б про те, скільки заявок розглядається, який склад експертів, які параметри будуть оцінюватися.

  • Постараємось це уточнити в організаторів.

   • Vasyl Prusak says:

    30 травня буду на семінарі “Збільшення прибутку
    закладів сфери послуг в період нестабільності”

    Для власників, директорів, адміністраторів (ресторанів, барів, готелів)
    “Збільшення прибутку закладів сфери послуг в
    період нестабільності ”

    Готую презентацію “Прибуток через призму економії енергії”

 27. Vasyl Prusak says:

  Чи є можливість ознайомитися з прес-релізом доповідей конференції, або й з доповідями. Теми дуже актуальні і вимагають широкої координації різних організацій. Дуже багато гранто-організацій проводять подібні проробки, котрі залишаються “в шухлядах”. Сьогодні у Львові було обговорення газового питання, але всі обговорювали енергоефективність на ощадність та ВДЕ. Знову ж “виговорились”, а бажано, щоб це перетворювалось в пропозиції, в створення координаційної ради …

 28. Интересно, когда все же примут закон “Про енергетичну ефективність будівель”. Когда его хотя бы планируют подавать на рассмотрение в ВР?

  • А какие вы ожидаете результаты после его принятия?

   • Как минимум – стимулирование к проведению энергетических аудитов. К сожалению, у нас в государстве логика “если в законе не написано, то делать не нужно” неистребима…

    • Я дуже сумніваюсь, якщо його зроблять обов’язковим – то це буде стимулювати розвиток ринку.
     Ми постараємся цього місяця провести спеціальний вебінар на цю тему.

  • Михаил Москалик says:

   Надіюсь, що ніколи! юо це розвод на гроші не тільки бюджету, але в першу чергу Споживачів!

 29. Роман says:

  Так це “развод на бабки”
  Якщо чинуша не хоче робити може казати : не має документації, немає енергоаудиту і ще не має, не має, не має
  Якщо усіх их, якім потрібно папери послати під 3 чорти, легше стане жити і набагато.
  І це без балагану. Так інженер, так з 20 річним практичним досвідом, так науковець.

 30. Vasyl Prusak says:

  Чи є доступними матеріали?

 31. Viktoria Kovalenko says:

  З матеріалами конференції можна ознайомитись за посиланням http://ua.eefi.info/index.php?option=com_content&view=article&id=28:l-r&catid=9:2013-05-30-10-04-15&Itemid=4

 32. Vasyl Prusak says:

  Форум пройшов дуже продуктивно – для організаторів? Для готелів та ресторанів так і незрозуміло на основі який критеріїв вибирали Кращий (виправте – не гірничий, а гірський) готель. Те, що там автономне живлення, це цікаво. Але є дуже багато місць для економії в кожному готелі, про котрі треба пояснювати і допомагати змінювати. Дуже закрита тусовка

 33. Vasyl Prusak says:

  Тішить те, що проходить обговорення.
  Злить те, що інформаційні повідомлення вихолощені до мінімуму – ніякої користі від статті. Невже такі великі таємниці в доповідях, що немає згадки про варіанти того, хто ж візьме відповідальність? Розумію, що кожен повинен взяти відповідальність на себе. Держава повинна створити умови для допомоги. Фірми повинні якісно впроваджувати грамотні технології. Банки б мали дати довгі дешеві кредити. Міжнародні фонди – гранти. Навіщо тоді так обзивати статтю?.

 34. Роман says:

  Питання до Асоціації енергоаудиторів, як можна у три рази скоротити витрати тепла на опалення за рахунок вентиляціїї , якщо у загальному балансі тепловтрат вентиляція становить лише 30% у не утепленному будинку та біля 50% у утепленному ?

 35. Viktoria Kovalenko says:

  В рекламных материалах обычно пишут, что энергоэффективная вентиляция в 2 раза снижает затраты на отопление.

  При коэффициенте утилизации зимой 83% – это хороший показатель.

  Снижения затрат в три раза можно достигнуть за счет применения диспетчеризации совместно с вентиляцией с утилизацией.

  Вообще, реклама – это не точный расчет. Точные расчеты возможно выполнить для конкретных объектов. Сложность также в том, что потери через “естественную вентиляцию” никто не считал – одни говорят, 30%, другие 50%..

  А вот в проекте школы (официальные данные) трансмиссионные потери – 600кВт, потери вентиляцией 1400кВт. Снижение затрат при использовании рекуператоров посчитайте самостоятельно…

  Михаил Кордюков

 36. Роман says:

  В общем-то вопрос был провокационный на потверждение квалификации. К сожалению ……как всегда : “груздем назвался а в корзину не хочется”.
  По сути :
  Энергоаудитор это эксперт, а не читатель рекламных (лживых по сути) проспектов. Согласитесь : ну нельзя делать заключения и выдавать консультации не владея вопросом по сути.
  Относительно приведеного вами примера.
  1. Если дом не утеплен потери на вентиляцию в пределах 25-35% (на севере чуть-чуть больше), если дом утеплили потери на вентиляцию те же по теплу, но значительно больше в процентах от общего энергетического баланса и могут достигать 60-65%
  2. Про рекуперацию. Очень много вопросов о которых не говорят производители, но должен говорить эксперт. Например : высокий коэффициент рекуперации системы – это специальные условия в климатической камере. В реальных условиях эксплуатации систем нужно говорить об усредненном показателе коэф. а он будет, как правило, меньше. Более того чем больше к.п.д. рекуператора (читай площадь теплообменника) тем больщий удельный воздухообмен нужен для обеспечения комфорта.
  Например увеличив к.п.д. с 50% до 80% площадь теплообменника нужно увеличить более чем в 2 раза (не проблема!), однако при этом удельный обьем воздуха для создания комфортных условий тоже нужно увеличивать и более чем в раза (уже проблема!).
  Что получается ?
  система дороже, + автоматика для работы в условиях пониженных температур (а это, как правило, электродогрев входящего воздуха) и воздуха нужно в разы больше. А значит общая экономика начинает хромать.
  Мне почемуто кажется что именно это задача энергоаудитора.
  А у Вас другой подход ? Какой ???

  • Михайло says:

   To Роман.
   Вы напрасно с таким пылом позиции прошлого века.
   В приведенном мной примере по школе – не умозрительные цифры, а официальная проектная документация. И еще раз объясняю: при прямоточной вентиляции расход тепла на здание 2000кВт, при использовании рекуператора – 880кВт.
   практика применения таких технологий – огромная. Спорить с европейским опытом – занятие малопочтенное.
   Относительно характеристик рекуператора: проведено большое количество натурных экспериментов на реальных домах и в лабораториях. Есть желание посмотреть – приходите.
   Получены достоверные цифры. Например на квартире 60м.кв в панельном киевском доме экономия от применения рекуператора дает экономию 2,8ГКал тепла за отопительный период. Считайте в деньгах. Можно иначе – если не регулировать систему отопления, то применение рекуператора повышает температуру в помещении на 4..5 град.
   И зря вы так ополчились на энергоаудиторов. Это солдаты войны за энергетическую независимость Украины. Да, некоторые знания и технологии являются новыми для них, но – учим, рассказываем, передаем опыт.

   • Роман says:

    Начнем с конца.
    1. То что учите это правильно. Вопрос как и чему ?
    Через мои руки “прошли” десятки сертифицированных энергоаудиторов. И с таким уровнем знаний, что лучше б они вообще не учились.
    2. Что такое рекуператор и вентиляция знаю професионально – 10 лет занимаюсь их разработкой. При этом на мировом уровне (и есть соответствующие Патенты)
    3. Вам рассказать сколько официальной документации при экспертизе просто пошло в урну ?
    4. К примеру. Из проанализированных 4700 обектов (Львовскачя область) не было не одного где было бы названное вами соотношение трансмисионных и вентиляционных потерь.
    5. Спасибо за внимание. Это все.

 37. Mykhaylo says:

  Тон и содержание обсуждений данной новости отражают текущее состояние вопроса энергоэффективности в Украине: газовая мафия вкупе с коррумпированными чиновниками отчаяно сопротивляются внедрению новых технологий, позволяющих снизить потребление энергии зданиями.
  Я был и остаюсь приверженцем “частнособственнического подхода” к экономии энергоресурсов: каждый владелец (квартиры, коттеджа, магазина, гостиницы…) должен лично решать – какие технологии ему необходимы в его недвижимости.
  А миссия специалистов – донести информацию о возможностях технологий до собственника. т.е. функция – просвещение.
  А далее – пусть сам OWNER решает, что ему использовать.
  Рекуператоров для вентиляции на рынке – десятки производителей предлагают. Разных характеристик, разных цен. Не может потребитель разобраться самостоятельно – пусть приходит, задает вопросы, смотрит своими глазами на оборудование. Специальный семинар для инвесторов (не надо пугаться этого термина – любой покупатель рекуператора, солнечного коллектора для своего жилья – это и есть инвестор энергоэффективных технологий) доступен..
  Приглашаю желающих получить новые знания…
  В том числе и в “Ассоциацию энергоаудиторов”…

  • Роман says:

   Согласен. Это правильный подход и наверное едино верный.

 38. Михаил Москалик says:

  Знань у нас не бракує, краще замість “форумів” допоможіть нашій владі створити такі відношення в ЖКГ, щоб і влада і постачальники енергоносіїв дуже сильно захотіли їх економити.

 39. Владимир says:

  Прочитав и коментарии в т.ч., хотелось бы задать другой вопрос. Я думаю для Вас, как и для посетителей сайта не секрет, что в Украине в частности порядка 75% тепла остается в земле. Трубы необходимо менять или утеплять заново. Как Вы относитесь к постройке миникотелен на каждый отдельно взятый многоэтажный дом. Технологии на сегодняшний день шагнули вперед и не обязательно сидеть истопнику на 1 многоэтажке, при загрузке котла 1 раз в сутки или неделю. Сразу решается куча проблем: места для рабочих, 75% экономии энергоресурсов.

 40. Vasyl Prusak says:

  Цифри – достойні уваги, терміни – правильні на сьогодні. Подача інформації у стилі “а-ля – вибори”. Місяць залишився до сезону – яка схема фінансування, коли будуть тендери, які пріоритети варто врахувати протягом цього періоду. Два роки януковичі “освоювали” кіотські мільйонbhttp://ecotown.com.ua/news/YAk-ne-mozhna-uteplyuvaty-budivli/ – утеплювали школи і лікарні в грудні – згноїли спортзал, створили більше проблем ніж користі. Що буде з цими грішми, потрібний прозорий щоденний моніторинг процесу готування способів використання цих 500 млн. Жиймо по-новому

  • Пулковський Володими says:

   Своєчасне рішення.Надрукуйте,будь ласка, номер Постанови Уряду, та механізм реалізації- хочу замінити газовий котел на електричний. Дякую.

   • Vasyl Prusak says:

    Ці кошти ще не мають “прироблених” ніг – немає ще Постанови. Якщо Ви у Львівській області, то тут вже 7 років працює така програма http://c-e-z.blogspot.com/2014/03/blog-post_9157.html

   • Роман says:

    Дуже мудре рішення. Міняйте, але не забувайте про інші “ініціативи Уряду” як то : підвищення вартості енергоносіїв (електрики у т.ч.), Відключення електрики. Ну не хоче влада незалежного споживача. Раби потрібні. Ми завжди маемо споживати по 240-270 Квт на кв.м, У Європі не більше 60, а з 2020 року не більше 15. І хто в нас варьят ?

 41. Михаил Москалик says:

  При чом тут норми до реального стану речей. Як відкривали вікна, щоб понизити температуру в приміщеннях так і будемо відкривати. Особливо в будинках де є лічильники. Завищені тарифи на опалення 11 грн/м2 потрібно підтвердити та і гроші для монополістів це головне. Тому люди не спішіть віддавати шахраям, яких лобіює Романюк, гроші. Краще добре харчуйтись і тоді ніякий холод не страшний.

 42. Ни одна выставка не принесла желаемого результата,если чиновники тупо не хотят обращать на тебя внимание,ну если ты не из их окружения, то все понимают – це марна трата часу и грошiв.Наш частник уже научился “считать” , спасибо власнику Агротрейда,что заставил своих финансистов и инженеров работать по энергосбережению,им тоже большое спасибо,хотя получилось взаимно.
  Почему масштабно никто не хочет этим заниматься- газ не троньте ,это табу,его экономить “незя”.

  Lic Ceramic-энергосбережение сегодня,завтра экономическая независимость! Окупаемость вложений до трёх недель.Экономический эффект-экономия от 40% энергоресурсов (газ,уголь, электроэнергия,мазут и т.д.).Элементарно.Нужна добрая воля и реальные хозяйственники.Проверено- Агротрейд, Фармхим,Биоветфарм,ДТЭК и т.д. Сделано в Украине!Самый простой и быстроокупаемый способ энергосбережения.Летом не жарко,зимой не холодно.

  Более экономного способа теплоизоляции не существует.

  Купуй Вiтчизняне! Признано в Европе,Южной Корее,ОАЭ и т.д.

 43. Андрей says:

  Есть ли у Вас свободные вакансии в области энергосбережения? У меня высшее образование энергоменеджера.

 44. Роман says:

  Вперше готовий погодитись з наведеним на 100%.
  Але : одна з причин яка точно буде стримувати процес це фаховість людей. Проблема у тому, що технології то є, але навчання наших фахівців за методиками та технологіями 50 річної давнини. Суть змінилась, принципи змінились, технології змінились. люди відстали.
  Що робити ? Якщо є розуміння, а воно таки є. Значить є і надія, що все зміниться. Конкретно _ навчання фахівців, нові методичні матеріали. Зробити це і процес піде.

 45. илья says:

  Коментарий не профессионала, а злопыхателя. Тарифы необходимо проверять на каждом объекте. А рационально использовать теплоэнергию можно лишь в том случае, когда будет регулировка по температуре наружного воздуха не только на источниках, но и у потребителей на уровне хотя бы дома.Что касается энергоаудита, то согласен с Романюком.Хотя сам энергоаудит без системы перфоманс-контрактов при низкой ставки кредита на внедрение останется системой выброшенных средств.

 46. Термин “энергоаудит” не определен и нет законов! Смех и слезы: основание и причина проблем! Цирк. На хлеб и колбасу, воздух – ни терминов ни законов не надо, так как есть спрос. Для информации – государство из рынка ЖКХ уходит быстро-быстро, если кто не заметил. Потому – все на рынок: либо спрос – рождает предложение, либо предложение рождает спрос. Дайте товар, энергоаудиторы!

 47. Все сказано вірно. Але не потрібно з енергоаудиту робити самостійний вид діяльності. Енергоаудит – це складова частина енергетичного сервісу. І ринку енергетичного аудиту не може бути. Має бути ринок енергетичного сервісу. Енергоаудитор має не лише запропонувати варіант вирішення питання, а і нести відповідальність за результати реалізації запропонованих заходів.
  Самостійна позиція енергетичного аудиту не на користь ні самим енергоаудиторам, ні загальній справі. У шафах посадових осіб населених пунктів України безліч томів енергетичних аудитів, енергопланів та схем. А результати відсутні. Тому «самостійний» енергоаудит втрачає свою актуальність. До того ж висновки енергетичних аудитів – це товар, який швидко псується. Лише у складі енергосервісу цей товар буде придатним для споживання.
  Встановлений діагноз – це добре, але якщо неможливо лікувати, то і користі від нього немає.
  Маю такий погляд не тому, що є противником енергоадиту, а саме навпаки.

 48. Володимир says:

  Доброго дня. Мене цікавить енергоаудит обєктів бюджетної сфери у Тисменицькому районі Івано-Франківської області у кількості приблизно 100 об’єктів Як можна з Вами це обговорити?
  (096)694-90-93

 49. Павло says:

  Наша школа одна із найбільших у місті. Загальна площа 10160.6 кв.м., обєм 27433 м. куб. По лічильнику спожили в 2013р. аж 625 Гкал, що згідно конвертера convert-me.com становить 726900 Квт/год.
  Так розумію згідно діючих ДБН “Теплова ізоляція будівель” q=726900/27433=26.5
  різниця=(26.5-31)/31*100=-14.5 тобто згідно маркування у нас B клас 🙂
  Питання чи правильно взято за основу розрахунки?

 50. Михало Москалик says:

  Приїхати не можу, а ось своїм практичним досвідом хочу поділититись.
  Чи це доцільно і який в цьому сенс?

 51. Павло says:

  У нас стоїть ІТП і скарг на перегрів або недогрів небуло.
  Вся біда в тому, що коли читаєш Настанову по ДБН В.2.6-31:2006 – плакати хочеться – багато дурних та непотрібних даних. Наприклад – сонячна радіація через вікна якось проходить по бухгалтерії? Може ще було треба врахувати реліктове радіовипромінювання Великого вибуху? Вікна в сумі є: старі, склопакети звичайні і енергозберігаючі і у кожного своя особливість щодо пропуску радіації – у підсумку розрахувати всю кашу неможливо.
  Чому не зробити просту формулу, як це роблять мудрі люди в країнах Євросоюзу (на прикладі програми display):
  – взяти виключно показники лічильників і поділити на квадратуру будівлі = витрати кіловат годин на 1 кв.м. за рік – потім див. таблицю маркувань для кожного типу будівель у розрізі: енергоспоживання, викидів вуглекислого газу і витрат води
  http://www.enefcities.org.ua/uk/2011-02-03-13-42-38/-display-est
  “Порадник Користувача DISPLAY”

  • Вадим Литвин says:

   В тому то й справа, що не так просто. Дисплей – це картинка для аналізу її використовувати практично неможливо. А якщо просто поділити – то за умови, що були недогріви та не працювала вентиляція – можна і клас “А” отримати, особливо якщо зима була тепла (як до речі і вийшло в іншому коментарі). Тому для кожної задачі свій інструмент і ДБН – не такий поганий.
   А щодо сонячної радіації – то вона теж проходить по бухгалтерії – це зменшення оплати за тепло в сонячні зимні дні (якщо у вас регулятор на батареї стоїть).

 52. Михаил Москалик says:

  Накінець-то читаємо здоровий глузд: “Термін повернення інвестицій у впровадження відновлювальної енергетики та термомодернізації будівель лише в 2-3 рази коротший за тривалість активного трудового періоду в житті громадян України. Тому впровадження таких заходів здається нереальним. Крім того значні терміни повернення інвестицій виключають можливість залучення банківських кредитів та приватних інвесторів. Таким чином, маємо факт повної відсутності мотивації до революційних змін в питаннях зниження захмарної енергоємності України. “«Маємо те, що маємо!» Тільки не сказано про шляхи досягнення цілей енергоефективності. А вони прості. Надати споживачам ресурс через можливість управління територіями, як приватними підприємчтвами з своїм штатом працівників. Все як на підприємстві – на вході житлових кварталів лічильники на всі види енергоносіїв. Є длговірні потужності, а яким чином роспорядитися ними справа Споживачів. Тоді виникає і зацікавленість в енергоефективності і кошти знайдуться.

 53. BV says:

  текст з категорії “….помогите пожалуйста, мы люди не местные”…

 54. Ігор Сидорко says:

  Що необхідно для створення відділу енергоаудиту

 55. Vasilich says:

  а буде безкоштовна вже поправлена версія калькулятора?

 56. Виктория says:

  Добрый день, меня интересует будут ли выложены какие-либо данные о проведенном семинаре по термографии. Меня как постоянного посетителя вашего сайта и молодого специалиста эта информация очень заинтересовала бы.

 57. Vladimir says:

  В Германии все жилищные компании при сдаче в аренду и продаже квартир обязательно предоставляют к документации на квартиры энергетический паспорт дома в котором продается эта квартира, с целью информирования покупателей о том сколько дом и квартира потребляет тепловой энергии, горячего водоснабжения и электрики. Энергетический паспорт нужен покупателю с точки зрения экономической привлекательности жилья, покупатели на перед просчитывают сколько они будут платить за коммунальные услуги

  • Vladimir says:

   этот энергетический паспорт был сфотографирован с витрины жилищной компании района Марцан – Хеленсдорф, г. Берлин. Любое продаваемое или сдаваемое в аренду жилье должно иметь энергетические паспорта

 58. Михаил Москалик says:

  Виходячи з своїх знань та
  досвіду можу стверджувати, що можливості ОСББ в модернізації житла та
  протистоянні монополіям і корупції мінімальні. Для того, щоб протистояти таким
  явищам громаді потрібно надати ресурс. Індивідуальне опалення зменшує споживання енергоресурсів в 6 разів. Бюджетним установам власні котельні Геть АМУ від корита!

 59. Илья says:

  СЧИТАЮ, ЧТО В СУЩЕСТВУЮЩЕМ ЗАКОНОДАТЕЛЬНОМ ПОЛЕ ОСББ НЕ ПОЛУЧИТ РАСШИРЕНИЕ И ПОДДЕРЖКУ НАСЕЛЕНИЯ. Слишком большие вложения необходимы для приведения жилого фонда в соответствие с европейскими стандартами. Должна работать государственная поддержка в затратной части приведения зданий в нормальное состояние хотя бы в соотношении 50/50

 60. Добрый день, чи можливо отримати цю версію калькулятора безкоштовно для ознайомлення?

  • Сергей Машкара says:

   Добрый день! До конца апреля будет доступна демо версия с ограничением функционала.

 61. Володимир Івасечко says:

  Доброго дня! Яка вартість ваших послуг?

  • Сергей Машкара says:

   Стоимость услуги по созданию отдела энергоаудита зданий сопоставима
   с стоимостью одного энергоаудита (от 12 тыс.грн.)

 62. Михаил Москалик says:

  Вдягніть ваші розрахунки на себе і відчуєте “ефект”.

 63. Михаил Москалик says:

  Прошу назвати всіх, хто в цьому зацікавлений! Слабо?

 64. Михаил Москалик says:

  Хочу почути від автора хто є зацікавленим в цій “енергоефективності”?

 65. Михаил Москалик says:

  Чи є раально зацікавлені в консультаціях і хто вони?

  • АЕА says:

   На даному етапі реалізації проекту триває відбір учасників. Реальну зацікавленість можна буде оцінити ближче до кінця року.

   • Михаил Москалик says:

    А чого не до кінця 21 сторіччя?

 66. Ігор says:

  Якщо хочете вітчизняний досвід та здобутки в галузі енергоефективності, то зверніть свою увагу на реалізацію унікального проекту в школі №19 м. Кривий Ріг. Тим паче Ваш керівник – мер цього міста.

 67. Роман says:

  Потрібна робота.
  було б цікаво подивитись пропозиції у розрізі регіонів.хоча б укрупнено.Наприклад : Захід, схід, центр, тощо.

  • Viktoria Kovalenko says:

   Оскільки ціни надають виробники енергоефективних рішень, то їх варіювання по регіонам треба дізнаватись безпосередньо у них.

  • Viktoria Kovalenko says:

   Оскільки ціни на енергоефективні заходи надають безпосередньо виробники, то варіювання по регіонам є мінімальним.

 68. Evgeniy Tr says:

  Подход интересный, но в расчете одна теория. Практики нет. Поставщик газа мешает его с воздухом. Пока вода нагреется воздушного газовая смесь крутит счётчик. Так и продают воздух по цене газа.
  А То что выгоднее греть электроэнергией очевидно, но готовы ли электросети к таким нагрузкам если все перейдут на электро нагрев.

  • Crazy Jak says:

   В целом Вы правы, НО НЕ ВОЗДУХ, а примеси, т.к. воздух и газ могут создать “гремучую смесь”, “а кому оно нужно???” вот по это самой причине в газовую трубу “толкают” всякое бесценное* дерьмо, которое не может вызвать взрыв в газовой магистрали!!! (* бесценное, потому как цены не имеет или цена близка к нулю, а продают всё по тем же 7,188 грн. за каждый м³)

 69. Евгений says:

  Интересно в договоре с поставщиком газа указана теплотворная способность газа? Есть ли лаборатории где можно её проверить. И реально ли привлечь поставщика за поставку некачественного товара.

 70. Сергій Зінченко says:

  (негорючий пінополістирол товщиною 50 мм) – де такий можна знайти, підкажіть!

  • Вадим Литвин says:

   Одруківка – треба підправити.

  • Ассоциация "Производители пено says:

   Информацию можно уточнить: http://aspp.com.ua/
   Ассоциация “Производители пенопласта” Украины

 71. Сергій Парасочка says:

  Економічний ефект: “… значно зменшено фінансування витрат на оплату за спожиту енергію…” Як зрозуміти таку скромну інформацію про економічний ефект. Отримали не достатньо переконливі економічні показники, чи нікому їх обрахувати і кваліфіковано надати ? Мене не переконали, що реалІзацІя цього пІлотного проекту “…дозволяє відпрацювати технічні та ФІНАНСОВІ аспекти…”

  • Вадим Литвин says:

   Які саме показники Вас цікавлять? Будуть додані в статтю.

 72. Сергій Зінченко says:

  Про негорючий пінопласт – ДСТУ Б В.2.7-8-94, п.5.10. Температура займання плит – (74 +- 10) оС. Про яку негорючість пінопласту йде мова? Надайте, будь-ласка, протокол випробувань на горючість.

 73. Віктор says:

  Вітаю! Щоб взяти участь у вебінарі, що потрібно зробити для отримання інструкції по підключенню, яким чином заявити себе учасником?

 74. Тарас, доброго дня.

  Ми не публікуємо у себе на сайті коментарі з відгуками по компаніях.

  Ми можемо опублікувати статтю по досвіду роботи Адамсон, опис реалізованих проектів, тощо.

  • Доброго дня! Можемо вам провести тепловізійне обстеження будівлі з наданням звіту. Також, на електронну пошту можемо вислати фото. Наше обладнання проводить зйомку одночасно в видимому та інфрачервоному спекти, тому ви матимете більшу візуальну наглядність.
   Вартість питання 1 тис. грн., але потрібно дочекатися холодів.

 75. Олександр says:

  І коли ці стандарти можна буде переглянути та ознайомитися детальніше?

  • Andriy says:

   Зараз з цим проблема. У відкритому доступі їх нема. Коли з’являться – ми опублікуємо їх на цьому сайті.

 76. Анатолий says:

  В открытом доступе они не появятся никогда. Они будут продаваться, т.к. являются собственностью государства

 77. Анатолий says:

  Проекты для ознакомления висели на сайте УкрНДНЦ месяц в январе 2016 года. Далее все комментарии и пожелания обработали и подготовили окончательную версию

 78. VladikGadik says:

  Когда будет 6 ?

 79. Александр Чередниченко says:

  коли наступний ?

  • Асоціація енергоаудиторів says:

   Орієнтовно на початку грудня. Буде анонс на сайті.

   • Александр Чередниченко says:

    цікавіить тренінг з енергоаудіту та тепловізійної з*ёмки

 80. Анісімов В.О. says:

  Якщо цей закон буде прийнятий, він буде останньою краплею і почнеться третій майдан

 81. Александр Чередниченко says:

  Подавал заявку на участии в семинаре но почему то не получил приглашение, что нужно сделать что бы поучаствовать?

 82. Архістратиг says:

  Хибний шлях. Реальних даних для визначення потреби в тепловій енергії він не дає. Тому це кошти на вітер.

 83. Инна says:

  Это касается только г. Киев?

 84. анастасия says:

  наш дом хочет заказать энергетический аудит. к кому и куда оратиться?

 85. Архістратиг says:

  Я експериментально визначав втрати тепла через огорожі в квартирах житлових будинків (5-ти поверхівки, стіни з керамзитових панелей, вікна металопластикові) та порівнював їх з розрахунками втрат по ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель». Виявилось, що фактичні втрати тепла в 2 рази менші від розрахункових. А максимальні питомі витрати такого будинку не більше ніж 20 Вт/м2. Вся справа в системі опалення та можливості регулювати витрати тепла в кожній квартирі. Модернізуємо однотрубні вертикальні системи опалення і не треба ніякої термомодернізації. Головне, щоб не було “шпарин”.

  • Споглядач says:

   Розкажіть детально, будь ласка, як саме Ви експериментальним шляхом визначали тепловтрати?

 86. Игор says:

  Фонд також повинен фінансувати не тільки населення та ОСББ, але й бюджетні установи та енергосервісні компанії для забезпечення виконання енергосервісних контрактів з бюджетними установами
  . При чому відсоткова ставка фінансування енергозберігаючих заходів в гривні не повина перевищувати індекс інфляції та операційні витрати або взагалі компенсуватись за рахунок державного бюджету. Інакше енергосервіс в бюджетній сфері не запрацює в значних обсягах і держава буде продовжувати втрачати на оплаті енергоресурсів значні кошти.

 87. Архістратиг says:

  Абсолютно згоден з Михалом Тарновським: “В настоящее время рынок энергоэффективности будет двигаться вперед как с этим законом, так и без него. Главным двигателем будет не закон, который тем не менее нужен как энергетическая политика государства, а постоянно растущие цены на энергоносители.
  Для того чтобы заработал закон надо его прочуствовать во всех деталях и предусмотреть все преграды, и пути их устранения.” Одна з головних перепон для житлових будинків це навязаний міф про неможливість встановлення лічильників тепла в квартирах з однотрубною вертикальною системою опалення. Показуєш теплоенерго проект, а вони в відповідають, що мінрегіонбуд сказав, що цього не може бути. І багато ще є в державних нормах такого, що дозволяє чиновникам і монополістам ігнорувати процес впровадження енергоефективних заходів і пректів.

 88. Микола says:

  Насправді квалікованих компаній на ринку енергоаудиту не так багато, а досвідчених енергоаудиторів ще менше. Тренінги, що наразі проводить Асоціація енергоаудиторів сумнівної якості. Ви вибачте, але за два дні брутальної теорії неможливо охопити навіть основ. По-друге не завжди особи, що проходять навчання мають навіть профільну освіту, що в комплексі призведе до появи когорти “фейкових фахівців” на ринку енергоаудиту. Ринок наповнюється низькоквалікованим персоналом. Для Асоціації це виключно бізнес у “штампуванні” сертифікатів, для розвитку ринку енергоефективності – шлях в нікуди.

  • Вадим Литвин says:

   Асоціація енергоаудиторів ніколи не позиціонувала двохденні тренінги як такі, що дають все. Основна їх задача спрямувати потенціальних енергоаудиторів у правильному напрямку, дати їм базу від якої потрібно відштовхуватися. Більше того, наших слухачів ми завжди попереджаємо, що сертифікат про участь у тренінгу особливих переваг не дає, і якщо комусь потрібен лише сертифікат – то це не до нас. На тренінгах викладають досвідчені практикуючі енергоаудитори і якраз пояснюють, що потрібно щоб енергоаудити були “не сумнівної якості”. А далі – практика (разом з досвідчененими аудиторами) і подальше навчання.
   Основна наша задача – щоб ринок наповнювали спеціалісти, що дійсно розуміються на енергоефективності будівель (а відповідно клієнти могли знайти таких спеціалістів у своїх регіонах), а також відпрацювати стандарти якості для енергоаудитів та енергоаудиторів. Для цього, зокрема, розробляється розширений курс і система оцінки для енергоаудиторів.

 89. Андрій says:

  Добрий день!Мене цікавить хто може зробити енергоаудит? Наказом №120 від 29.05.2015 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було відмінено видачу свідоцтв на право проведення енергоаудиту (наказ «Про затвердження Положення про порядок організації енергетичних обстежень») … Які документи потрібно мати щоб проводити енергоаудит будівель!?

 90. Олександр says:

  Надіятимось на впливовість зауважень Асоціації енергоаудиторів

 91. Вікторія says:

  Добрий день, скажіть будь ласка чи є формула розрахунку градусо-днів в опалювальний період. Якщо відомо споживання газу по лічильнику на цілому будинку житловому (індивідуальне опалення), як врахувати до цих даних ще градусо-дні (дві різні зими )? По запиту розрахунку економії споживання газу. Дякую.

 92. Вікторія says:

  Добрий день, скажіть будь ласка чи є формула розрахунку градусо-днів в опалювальний період. Якщо відомо споживання газу по лічильнику на цілому будинку житловому (індивідуальне опалення), як врахувати до цих даних ще градусо-дні (дві різні зими )? По запиту розрахунку економії споживання газу. Дякую.

 93. Леонід says:

  Дочекалися, насправді! Але є низка запитань:
  1.Хто и коли буде сертификувати енергоаудиторів.
  2.Вартість послуг по сертифікації багатоповерхівки.
  Бо переконати співвласників ОСББ в необхідності отримання Паспорту за такі кошти (не меньш 10 тис. грн.) при тому, що бракує коштів на поточний ремонт – майже неможливо. Треба передбачати ці гроші у Бюджетах міст.

 94. Алла says:

  Такі ж само постають питання!

 95. Присоединяюсь к предыдущему комментарию, будет ли Ассоциация проводить аттестацию энергоаудиторов?

 96. Любов says:

  Скільки буде коштувати енергетичний паспорт для загальноосвітнього навчального закладу?

 97. editor says:

  Доброго дня. Дякуємо за питання.

  Асоціація енергоаудиторів планує проводити атестацію енергоаудиторів. Більш детальна інформація буде на початку вересня 2017.

 98. Илья says:

  На мой взгляд, энергоэффективности будет способствовать не аудиты, а поддержка государства при очень низких ставках кредитов (до 4%). Это относится и к МСБ и коммунальной энергетики в первую очередь. Надо вспомнить практику и законодательную базу: изменениеитарифа на комуслуги только при наличии выводов энергоаудита, а не решение НКРЭиКП

 99. Ігор says:

  Ви тут згадали Адамсон. Особисто я користувався їхніми послугами. Чесно то незадоволений. В мене склалось таке враження, що я заплатив за їхню рекламу, яку вони презентували мені. Просив знайти мінуси у не добудованому особняку, просив надати мені тепловізійну зйомку, щоб орієнтуватись в яких місцях наявні втрати тепла і що покращити. А у відповідь отримав пакет документів про встановлення опалення і так дальше. Тобто отримав не енергоаудит а рекламу на їхню продукцію. А нащо мені їхнє опалення, і так дальше. Я хочу максимально усунути помилки при будівництві та в подальшому економити на втратах енергії. От мій досвід.

 100. Oleg says:

  Прошу записати мене – Гончаренко Олег Степанович-на тренінг “Енергоаудит будівель”

 101. Віктор says:

  Будинок 72 квартирний, 9 поверхів, 2 під’їзди. Бажаємо провести енергоаулит та модернізувати систему отоплення, водопостачання. Щоб отримати висновок і рекоменції енергоаудиту скльки приблизно буде коштувати ваша послуга? Будем шукати кошти і способи через ОМС (орг. місц. самовряд), гранди. Чи можете допомогти правильно сформулювати нашу проблему для подачі на виділення коштів до донора. Чи змогли б ви приїхати в Дніпро провести з нами енергоаудит? Дякую

 102. Ельвіра Тарасенко says:

  Чи будуть “Готові моніторинги цін на енергоефективні заходи” за 2017 рік”?

 103. Павло says:

  Очень полезный сайт

 104. Олександр says:

  Скільки коштує навчання?
  Який термін навчання?
  Сертифікат енергоаудитора підпадає під діяльність по ЗУ “Про енергоефективність будівель”?
  З повагою, Олександр

  • Світлана says:

   З питань навчання звертайтеся до секретаря Навчального центру з енергоаудиту та енергоменеджменту Жукової Світлани

 105. Юлія Попова says:

  Доброго дня! Полтавська районна рада планує проводити енергоадудит бюджетних установ. Шукаємо компанію, яка б це могла зробити і виготовити енергетичні паспорти будівель. Скільки буде коштувати така послуга? Які дані про будівлі необхідні? Можливо, є якась форма заявки, в яку вносяться дані про будівлю? Дякую!

 106. Шддя says:

  Дуже корисна ініціатива. Питання як вона буде впроваджуватись. За 25 років незважаючи на документи Деркоменергозбереження на містах ця робота так і не знайшла підтримки. Одним з документів, який дозволяв проводити аналіз споживання енергоресурсів був енергопаспорт підприємств та організацій. Але статистика та аналіз цих документів не проводився

 107. Це дуже гарна і корисна тема. На протязі останніх 20-25 років цим займалось багато спеціалізованих підприємств. По суті тематики це була одна і та ж робота. Але називалась і виконувалась вона по різному. В комітеті по енергозбереженню (в різні роки він називався по різному) затверджувалися енергетичний паспорт, питомі норми витрат ПЕР, програми по енергозбереженню и т. п. Зараз цією роботою майже ніхто не займається, а якщо і займаються, то кожний на свій погляд. Дуже корисно було б мати єдину українську програму з єдиним підходом, так наприклад, як це планується робити з енергоаудитом будівель.

 108. михайло says:

  підкажіть будь ласка чим краще утеплити дах квартири на останньому поверсі багатоповерхівки? ціна питання на другому плані, а на першому ефективність та нешкідливістя для здоровя. Розглядав варіанти: базальтова мінвата роквул 30см, целюлозний утеплювач , але він чогось невсиляє довіри, пінополіуретан ППУ, про нього добре відгукуються, але всі користуються не тривалий час

 109. Вадим says:

  Чи є над квартирою горище? Утепляти збираєтесь ззовні?

 110. Алина says:

  А на официальном сайте бюджета https://budget2018.info/enerhoefektyvnost.html указаны другие цифры..

 111. Юлія says:

  Добрий вечір! На сьогодні є потреба у закупівлі послуг розробки схем теплопостачання, які рекомендації Ви могли б надати стосовно технічних та кваліфікаційних вимог . Завчасно дякую.

 112. Андрій says:

  Доброго дня!
  Будьте добрі, підкажіть яка вартість енергетичного паспорту для однієї будівлі, і від чого вона залежить???
  Дякую.

 113. Ганна says:

  Доброго дня! Установа у м. Суми(бюджетна установа) хоче провести енергоаудит. Яка вартість цієї послуги? і чи можливо це зробити?

 114. Чи є в асоціації компанії що можуть не лише провести енергоаудит та надати звіт, але розробити проектно-кошторисну документацію з термосанації будівель бюджетного сектору (ДНЗ, школа, приміщення ради). У звязку з формування плану розвитку громади цікавить вартість таких робіт.

 115. Илья says:

  НТУ “Харьковский политехнический институт” имеет лицензию на подготовку энергомененеджеров и энергоаудиторов на базе регионального центра “Енергозбереження та енергоменеджменту” просьба направить приглашение на предстоящее совещание.
  В институте на кафедре электрических станций и энергоменеджмента 4 преподавателя (к.техн.наук) имеют сертификаты энергоменеджеров и энергоаудиторов с правом преподавания. С уважением! Немировский И.А. ( к.т.н., сертифицированный энергоаудитор по програмам ТАСИС и ЮСАД, эксперт НКРЭ и МинЖКХ по техническим вопросам)

 116. Наталія says:

  Доброго дня. Бюджетні установи в Харківській області планують проводити енергоаудит будівель. Яка вартість вказаних послуг з виготовленням відповідного звіту.

 117. Дмитрий says:

  Добрый день, в результате отмены выдачи свидетельства какими нормативными актами необходимо руководствоваться при создании энергоаудиторской компании

 118. Олександр Колпачов says:

  Прослушал курс.
  Если честно, понял не всё. Процентов 50.
  Но основные принципы, назначение и методы понял.
  Надеюсь с практикой допойму остальные детали.
  Спасибо.
  С уважением
  Колпачов Александр

 119. Андрій says:

  Добрий день. Як записатись на наступний тренінг?

 120. Ігор Лютіков says:

  Дані про вартість енергоаудитів наведені станом на грудень 2016року. Враховуючі зростання рівня мінімальної зарплати та вартості чол./год. ці дані застарілі. Прошу уточнити вартість енергоаудитів станом на лютий 2018року та чи включає вартість енергоаудиту будівель вартість тепловізійної зйомки та розроблення енергетичного паспорту та енергетичного сертифікату( з липня 2018р. після введеня закону в дію), чи це окремі види робіт та окремі вартості.

 121. Добрый день всем. Посмотрел проект приказа.
  Из опыта – строения часто не имеют информации о конструктиве стен, пола, прочее…
  Это раз.
  Погрешность ( я не говорю ошибка!) в 5% для
  “кожен з показників енергетичної ефективності будівлі, що зазначається в енергетичному сертифікаті, не відрізняється більш ніж на 5 відсотків від розрахунку, виконаного Держенергоефективності.” – кто , Карл, кто, может с точностью в 5% провести измерения закрытых конструктивов и угадать с типом материалов и его R ? А если это еще и без документов строилось?
  Теперь осталось ввести формуляр ( к техпаспорту?) для каждого строения, где должны быть каким-то образом указаны параметры, необходимые для расчетов. И паспорта производителей на примененные стоительные материалы с указанием R с точность 5%.. М_О_Л_О_Д_Ц_Ы.

 122. Де можна легально придбати локалізовану версію ENSI EAB? Або аналог? Дякую.

 123. Михайло says:

  Ось схема державної корупції влади і монополістів на сотні мільярдів. Це не тільки опалення, але і імпорт природного газу, програма «енергоефективності», яка заганяє в нове комунальне рабство громадян України. Докази: Аналіз тарифів та використання теплової енергії (ТЕ) від КП «Теплоенерго» м. Кременчук. Вихідні дані: котельня №176 по вул. Набережній; вартість природного газу (ПГ) в грудні 2017 року 6,96 грн/м3; Теплота згорання 9150 ккал. Витрати ПГ на 1 Гкал, з врахування ККД котельні 80% 140м3/Гкал, втати 20%.Вартість Гкал на виході з котельні 957 грн/Гкал. Тариф для населення 1440 грн/Гкал. Тариф для юридичних осіб 1955 грн/Гкал. Площа опалювальних приміщень юридичних осіб складає не менше 20% загальної. Середній тариф: 440*0,8+1955*0,2=1543грн/Гкал.
  Витрати на транспорт ТЕ складуть: 1543-957=586грн, або 40%. Із них експлуатаційні витрати 10%, або 59 грн. Втрати ТЕ в мережі: 586-59=527грн, або 34%. Разом втрати ТЕ отриманої від згорання ПГ до лічильник ТЕ будівлі: 20+34=54%.
  Втрати тепла в мережах житлових будинків від лічильника до стояків квартир:
  будинок №31 типу БК9 втрати 50% (перевірено) вартістю 263 грн, або 17%, разом 54+17=71%. Подане тепло в квартири 100-71=29%, або 447 грн/Гкал. Втрати тепла в квартирах через відкриття вікон при пере гріві: 80%, або 358 грн. Корисне тепло 20%, або 89 грн. Кількість корисного тепла отриманого від спалювання ПГ 5,8%.
  Особистий досвід. Квартира в панельному 5-ти поверховому домі на 2-му поверсі. Вікна двохкамерні, балкон герметизований, при -15 за вікном на балконі 0гр.С. Рятуючись від перегріву і задухи демонтували зайві батареї і залишили одну на 3 секції. Встановили лічильник тепла. За минулий опалювальний сезон середнє споживання на місяць 0,15 Гкал, з врахуванням частки опалення місць загального користування. Можна і менше, але стояків не відключиш. Зараз нараховують нам по будинковому лічильнику 0.9 Гкал. Виходить, що ми раніше через вікна випускали тепла (09-0,15)/0,9*100% = 83%.
  Питання: Для чого і для кого потрібна така система Центрального опалення? Програма «енергоефективності» передбачає утеплення будівель та встановлення ІТП. Із наведеного аналізу зрозуміло, що це відноситься всього до 10% теплової енергії, що отримується від спалення природного газу, для зменшення споживання якої збираються вкласти сотні мільярдів, як бюджетних коштів, так і коштів споживачів.

 124. Дмитр о says:

  Чем отличается новый сертификат от старого?
  Методика новая принята?

 125. Михайло says:

  Не там копаєте хлопці!

 126. illeya says:

  Необходимы свои критерии удельных показателей классов энергоэффективности, поскольку в европейских нормах учтены их климатические условия. Поэтому необходимо провести комплексное обследование на нескольких пилотных проектах.

 127. Согласен с первым комментарием.
  Есть четко установленные нормы в ДСТУ EN 15603:2013. А так же цели, для чего это все делается. Не могу говорить о производственных, общественных зданиях, но по поводу часных домовладений могу заметить следующее:
  а) Если добавлять потери на освещение (каким образом определить по факту?) и на потери на электродвигателях (как измерить?) то почему бы еще не добавить в баланс приходы от альтернативных источников эпергии и прочее? Чем больше изучаешь новую нормативную документацию, тем больше приходит понимание, что:
  1. Понятие “энергетическая оценка зданий” может трактоваться в очень широком спектре значений.
  2. Нет четко сформулированных критериев, для чего “энергетическая оценка зданий” необходима и , что особенно важно, в каком объеме.
  2. Должны быть определены вменяемые, четко определенные методологические прадигмы для конкретных задач по оценке зданий.

  Доводы вроде “нужно экономить энергию”???? Так , для примера, утепление только стен в 200 мм мин.ваты, Rпривед. по дому больше 6, окна с аргоном оч. хорошие, остекление маленькое, есть тепловой насос и прочее, цоколь и фундамент утеплены, но он хочет себе поставил для комфорта приблуду, что кушает 25 кВт*час/сутки. Вопрос – дом енергоэфективный или нет ??? Ну бассейн человек у себя в доме поставил. И в доме на 500 квадратов живет 2 человека – как оценить потери на освещение? А еще у него выключена рекуперационная установка. График ее включения – даже хозяин не знает. И т.д.
  И , ВСЕ коммуникации в домовладении – скрытые и документации на системы нет.

 128. Доброго дня!
  Надана вами інформація надзвичайно важлива та цікава. Чи існує можливість ознайомитись з методикою НДІБК та пропозиціями асоціації ? Дуже цікавлюсь цими питаннями та працюю в цій тематиці.

 129. illeya says:

  методика должна представлять интерес и желательно ознакомление с ней

 130. Сергей says:

  Ознакомиться с методикой возможно?

 131. Михайло says:

  Пропоную свою методику оцінки енергетичної сертифікації використання всіх видів енергії та опалення будівель, що використовує фактичні, а не нормативні дані, основані на інженерних підходах та моделюванню реального стану будівель і їх технологічного використання. Ця методика розроблялась на протязі 20 років і перевірена експериментально та реальними проектами. Включайте мене в цю програму і разом ми отримаємо реальну оцінку втрат енергії, що є ключовим знанням.

 132. editor says:

  Методика, яку ми вдосконалюємо http://www.niisk.com/pro-nas/proekti-normativno-pravovikh-akt-v-z-pitan-energetichno-efektivnost-bud-vel/

  Новий варіант опублікуємо, коли будуть узгодженні всі проблемні питання.

 133. Михайло says:

  Ефективність досить мала. В такому центрі, де знаходиться багато людей і постійне освітлення взимку, в більшості днів опалювального періоду опалення зовсім не потрібне. Тому можна стверджувати, що інженерні рішення слабкі та ще і комерційні.
  .

 134. Кирил says:

  Чи можливо ознайомитися із цим програмним забезпеченням?

 135. Детально знайомий із “Автоматизованою системою енергетичного моніторингу (АСЕМ)”. Із основних переваг можну відзначити це насамперед висока адаптивність під вимоги замовника (перед нами стояла специфічна задача – команда АСЕМ підтвердила можливість виконання). А по друге широкі можливісті щодо аналізу отриманого споживання.

 136. Михайло says:

  А для кого потрібне це погодження? І яка його мета?

 137. Надеюсь теперь исчезнет такой теплоноситель, как стена, пол, потолок…….

 138. Ілля Немировський says:

  Дуже корисно та сподіваюся що це дасть вагомий внесок у питання енергоефективності. Також сподіваюсь, що “Меморандум” не буде тільки красивою бумагою

 139. Павел says:

  Ветиляція. Від невеликих систем вентиляції із рекуперацією теплоти до великих вентиляційних установок та теплових завіс .
  Економічні вентилятори, рекуператори, теплові завіси недорого – ціна економна.
  Компанія Електро Еко https://electra-eko.com.ua (Хмельницький) пропонує численні рішення для вентиляції, що забезпечують подавання свіжого повітря та створюють здорову й комфортну атмосферу в житлових, комерційних і промислових приміщеннях.

 140. Роман says:

  Чи необхідна наявність у енергоаудиторів ліцензія?
  Враховуючі зростання рівня мінімальної зарплати та вартості чол./год. ці дані застарілі. Прошу уточнити вартість енергоаудитів станом на серпень 2018року та чи включає вартість енергоаудиту будівель вартість тепловізійної зйомки та розроблення енергетичного паспорту та енергетичного сертифікату( з липня 2018р. після введеня закону в дію), чи це окремі види робіт та окремі вартості.

 141. Іван says:

  Раніше сертифікат видавала Державна агенція з енергоефективності та енергозбереження України. В 2014 році вона була розформована.
  На даний час сертифікат видається згідно постанови КМУ № 605 від 26 липня 2018 р.
  Методика визначення енергетичної ефективності будівель, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 липня 2018 р. за № 822/32274

 142. Илья says:

  все это так. но до сих пор не принято решение про аттестационные комиссии. Например, НТУ “ХПИ” готовит специалистов по енергоменеджменту, имеет высококвалифицироанных специалистов, в том числе прошедших обучение по программам SCADI. имеющих и практический опыт непосредственного проведения енергоаудитов зданий, разработанные программы. Но пока вопрос аттестационных комиссий стоит на месте

 143. Михайло says:

  Я енергетик, енергоаудитор, інженер, проектант.
  Сертифікат енергоаудитора АЕ №116040 від 04.ІІІ. 2004 року.

  Маю фундаментальні практичні знання по електротехніці, теплотехніці, гідравліці та енергетичних процесів в різних галузях економіки. Пропоную свої послуги, як фахівця в галузі енергетики та ефективного використання енергоресурсів.

  Досвід роботи – проект, монтаж, налагодження, експлуатація. Посади до Головного Енергетика Маю 15-річний досвід проектних робіт (в тому числі ГІП) з енергопостачання різних об’єктів промисловості та цивільних об’єктів. Маю досвід по проектуванню СЕС.

  Проводив енергоаудити на промислових підприємствах, комунальних і бюджетних установ та житлових будинків. Ось найцікавіші із них.
  • ПАТ «Укртатнафта». Кременчуцький НПЗ. За 5 років виконав енергоаудит всіх основних установок НПЗ. Працював по програмах USAID і TACIS Особливо універсальною і корисною є моя дослідницька робота під назвою «Причини небалансів обліку електичної енергії та методи їх усунення». Впровадження її тільки на одному ГРП-6 кВ, забезпечило зменшення витрат на електроенергію на 300000$ /р.
  • ТЕЦ КВБЗ, Крюків. Зменшення втрат природного газу та електроенергії забезпечило прибутковість ТЕЦ.
  • Полтавський ГОК. ВКС. Визначені втрати електроенергії, при виробництві стисленого повітря. Запропоновані заходи по зменшення цих втрат.
  • ВАТ «Стальзавод», Кременчук. «Оцінка використання енергоресурсів ФЛЦ» Запропоновані заходи і проекти по зменшенню дуже великих втрат енергоносіїв»
  • КП «Кременчукводоканал» Розрахунок питомих норм споживання енергоносіїв. Оцінка ефективності роботи обладнання і мереж та розробка заходів і проектів по зменшенню втрат електричної та теплової енергії.
  • Самостійно, як підприємець, виконував роботи по оптимізації систем опалення офісних будівель і приміщень з митою мінімізації витрат на теплову енергію. Працював і за сантехніка, і за електрика і за слюсаря КВПіА. У мене є, перевірені на практиці, розробки з модернізації вертикальних систем опалення будівель, які дозволяють встановлювати лічильники тепла в кожній квартирі або офісних приміщеннях.
  Працюючи Головним енергетиком в ДП «Полтавський регіональний центр з енергозбереження», я організовував та виконував роботи по наладці газових котелень бюджетних установ Полтавської області та енергоаудиту шкіл, інтернатів, житлових будинківта інших комунальних та бюджетних об’єктів.
  Моя кваліфікація дозволяє розробляти та реалізовувати заходи по зменшенню витрат на енергоносії. Я вмію визначати кількість втрат теплової енергії в будівлях та маю власні, провірені на практиці, проекти по модернізації систем опалення будинків що дають зменшення споживання теплової енергії в рази.
  Питання? Чи є в Україні такі фахівці, щоб знали предмет краще ніж я?
  Чому оцінювати повинен не Замовник, а Чиновник?

 144. Подскажите, какая организация делала аудит?

 145. Auditpro says:

  Таке запитання, а що ви міряли літом пірометром на батареях??))

 146. Илья says:

  вопрос первый – сертификат выдан до модернизации здания или все-таки после экспертизы проведенных работ?
  вопрос 2- меморандум подписан, но официального документа о начале работы квалификационных комиссий пока нет как и нет перечня Вузов.

 147. Василь says:

  Чи можна “заглянути” в сертифікат, щоб по цьому будинку зрозуміти характеристики споживання тепла та гарячої води (чи є дані про діючу/недіючу вентиляцію?), дані про викиди парникових газів і споживання первинної енергії? Які міри передбачено для покращення – перелік?

 148. Світлана says:

  Дякую за інформацію, яку ми отримали під час тренінгу! Два дні дуже мало часу щоб отримати відповіді на всі питанняя, що виникають під час проведення енергоаудиту, як на мене, добре було б влаштуванти недільний тренінг з детальним розглядом конкретного прикладу починаючи від обстеження об’єку і до економічних висновків. Тренери чудові, організація на висоті, але все так швидко, що не встигаєш зорієнтуватися на окремих питаннях, що виникають під час розробки проекту. Успіхів Вам!

 149. Дякую усім за гарно проведений час)

 150. Ольга says:

  Дайте, будь ласка, інформацію. Хто і у яких випадках складає енергтичний паспорт на заклад освіти.

 151. Светлана says:

  Правильно ли я понимаю, что для того чтобы получить аттестат энергоаудитора, надо иметь магистерскую степень профессионального образования? Спасибо.

 152. ВасИван says:

  Да, в сфере энергетики или строительства

 153. Олександр says:

  А з дипломом Спеціаліста (Інженер-електрик) можливо отримати атестат?

 154. Світлана says:

  Скажіть будь-ласка, скільки коштує виготовлення енергетичного сертифікату для лікарні, школи

 155. Тетяна says:

  Добрий день! На потрібно провести експертизу чи вірно проводяться нарахування за опалення і гарячу воду в багатоповерховому будинку.
  Чи можете Ви допомогти в цьому питанні?

 156. Юрій says:

  Есть ли актульная цена за енергетический паспорт и сертификат енергоеффективности по состоянию на февраль 2019? ( 25 этаж монолитно-каркасный дом, стены кирпич)

 157. Катерина says:

  Будинок 108 квартир, 9 поверхів,32 під’їзди. Бажаємо провести енергоаудит та модернізувати систему отоплення, водопостачання. Щоб отримати висновок і рекоменції енергоаудиту скільки приблизно буде коштувати ваша послуга?

 158. Олег says:

  Доброго дня, будь ласка, вартість енергетичного паспорту для складного житлового будинку (5 під’їздів 5-ть поверхів та 1 п. – 9-ть)?

 159. Владислав Коренда says:

  Доброго часу доби! Я Коренда Владислав Анатолійович. Хочу вступити в Вашу спілку по причині бажання здійснювати роботу по своєму призначенню і приносити користь. Зараз я працюю в УкрНді Ресурс на посаді завідувача сектору енергоаудиту, і ми виконуємо весь спектр робіт по розробці і впровадженню заходів з егергоефективності на наших підприємствах. В інших сферах діяльності я маю успішний досвід енергетичного обстеження підприємств харчової, фармацевтичої та машинобудівний галузей промисловості. По будівлям я маю обидва сертифікати.

 160. Владислав Коренда says:

  v.a.korenda@gmail.com

 161. dawdawdawd says:

  awdawdawdawd http://aea.org.ua sefsefsefs

 162. dawdawdawd says:

  awdawdawdawd http://aea.org.ua sefsefsefs

 163. dawdawdawd says:

  awdawdawdawd http://aea.org.ua sefsefsefs

 • Члени Асоціації


 • Архіви<-- -->