Новини

Посібник для розробки схем теплопостачання населених пунктів

28 жовтня 2021 р. відбулася презентація «Посібника для розробки схем теплопостачання населених пунктів» для майже двох сотень представників галузевих суб’єктів, місцевих адміністрацій, розробників схем теплопостачання та інших зацікавлених сторін, за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ).

Посібник презентували його безпосередні розробники – технічні експерти Володимир Печерський, Вадим Литвин, Іван Далібожак й Марія Ніколаєнко, а також фінансовий експерт Дмитро Ємельяненко. Спікери розповіли про цілі для розробки систем теплопостачання населених пунктів, основні етапи розробки схем теплопостачання, соціально-економічний аналіз сценаріїв розвитку систем теплопостачання та розрахункові модулі для підготовки схем теплопостачання.

Представник USAID Ukraine – USAID Україна Андрій Нестеренко підкреслив, що одним з основоположних компонентів програми підтримки ЦТ є покращення структури підприємств ЦТ та можливостей для них, і залучення стейкхолдерів місцевого рівня до участі в довгостроковому плануванні теплопостачання та інвестицій з точки зору довгострокової перспективи.
Керівник ПЕБ Дін Вайт назвав розроблення схем теплопостачання важливим для стратегічного планування теплопостачання у містах, особливо з огляду на рекордне зростання цін на газ, зміни умов закупівель газу і передачу регуляторних функцій на місцевий рівень, а також зміну правил фінансування інвестиційних проєктів від міжнародних фінансових інституцій.
Презентації доповідачів доступні на сайті ПЕБ https://energysecurityua.org/ua/prezentatsii/