Діяльність

В Україні видано понад 1800 атестатів енергоаудиторам для сертифікації енергоефективності будівель та обстеження інженерних мереж

Станом на 1 січня 2020 р. в Україні видано понад 1800 атестатів енергоаудиторам, а саме:

  1. понад 1000 атестатів – фахівцям із сертифікації енергоефективності будівель;
  2. майже 800 – спеціалістам із обстеження інженерних мереж.

При цьому, кількість охочих працювати у цій сфері зростає щороку. Так, у 2019 р. налічується близько 1360 атестатів, виданих енергоаудиторам. Це у 3 рази більше, ніж у 2018 р. (440).

Найбільшу кількість енергоаудиторів атестовано у Києві, Київській, Одеській та Запорізькій областях.

«Сотні висококваліфікованих енергоаудиторів щомісяця – результат плідної співпраці Держенергоефективності із 43 закладами вищої освіти. Ще із липня 2018 р., ми започаткували тісне партнерство із університетами та академіями. Як наслідок, на сьогодні у 30 закладах вищої освіти запроваджено спеціалізовані навчальні програми та тренінги для підготовки енергоаудиторів», – прокоментував Роман Марецький, директор Департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності.

Як нагадав Р. Марецький, запровадження професійної підготовки енергоаудиторів передбачено Законом України «Про енергетичну ефективність будівель».

Наявність достатньої кількості кваліфікованих енергоаудиторів сприятиме:

  • розвитку сертифікації енергоефективності будівель;
  • підвищенню конкуренції на новоствореному ринку;
  • впровадженню енергоефективних заходів у будівлях.

Станом на кінець 2019 р. проведено сертифікацію енергоефективності понад 1360 будівель в Україні.

«Щоб полегшити роботу енергоаудиторам, Держенергоефективності спільно із Асоціацією енергоаудиторів України розробили посібник «Як скласти енергетичний сертифікат і не помилитись» із низкою практичних рекомендацій про те, як вірно проводити сертифікацію та уникати поширених помилок», – повідомив Р. Марецький.

Джерело: Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності