ВажливеДіяльністьФото

Перше засідання апеляційної комісії щодо повторної перевірки енергетичних сертифікатів будівель

26 вересня 2019 р. відбулося перше засідання апеляційної комісії при Держенергоефективності щодо повторної перевірки (моніторингу) енергетичних сертифікатів.

Зважаючи на значну кількість пунктів методики енергетичної сертифікації, що можуть бути трактовані по різному, створюються підстави, коли по одним і тим же вхідним даним можуть бути отримані різні показники енергоефективності і енергосертифікат формально не пройде моніторинг через значні відхилення між показниками, отриманими енергоадутиторами та перевіряючими.

За результатами засідання апеляційної комісії було вирішено:

  1. Підготувати роз’яснення до спірних пунктів Методики визначення енергетичної ефективності будівель;
  2. Розробити та розповсюдити вивірені приклади розрахунків для основних типів будівель для можливості енергоаудиторам відкалібрувати свої моделі по типовим.
  3. Підготувати рекомендації щодо мінімально необхідних вхідних даних для проведення Моніторингу та розрахунку показників енергетичної ефективності будівель.
  4. Створити Робочу групу з удосконалення законодавства у сфері сертифікації енергетичної ефективності будівель.

Асоціація енергоаудиторів РЕКОМЕНДУЄ енергоаудиторам призупинити подачу енергетичних сертифікатів до Держенергоефективності до надання роз’яснень з основних/типових помилок  орієнтовним сроком  до 2 тижнів.

Підготовлені роз’яснення будуть презентовані на вебінарі (орієнтовно до 10 жовтня). Анонс заходу буде розміщений на нашому сайті.