Новини

Учасники тренінгу про навчання, складнощі та перспективи професії

Інтерв’ю з учасниками третього експертного тренінгу “Особливості проведення енергетичного аудиту лікарень” в якому розповіли про свої враження від навчання, поділились планами після отримання сертифікатів, розказали про складнощі в професії та перспективи розвитку галузі та фаху.

Олександр Щекодін, власник фірми «Енергоаудит твоєї оселі» у м. Бахмут Донецької області

Наша фірма займається допомогою в проектуванні систем утеплення. Наразі маю намір отримати сертифікат енергоаудитора, щоб так само впроваджувати практику сертифікації у своєму регіоні. Здебільшого наш фокус уваги направлений на житлову нерухомістю, але в зимовий період здійснюємо тепловізійну зйомку і промислових об’єктів, і квартир, приватних будинків  та ОСББ.

Сфера енергоаудиту доволі нова, тому знайти потрібну інформацію і якісних викладачів важко. Для мене особисто тренінг був дуже корисним, а великим плюсом є те, що всю інформацію можна скачати і повернутись до неї додатково, адже за декілька днів весь об’єм опанувати не легко. До того ж, з цими матеріалами всі отримані знання та навички я зможу передати своїм працівникам.

Вважаю, що  в нашій країні достатньо стимулів для розвитку галузі, в тому числі і фінансування зі сторони Євросоюзу, а фах енергоаудитора дуже скоро стане набагато популярнішим. Тим більше, що роботи непочатий край: починаючи від термомодернізації ОСББ і комунальних підприємств, закінчуючи промисловими об’єктами.

Дмитро Булгаков, співробітник КП “Дніпроінвестпроект” Дніпропетровської обласної ради”

Основна діяльність нашого підприємства – це проведення енергоаудитів для можливості запровадження енергоефективних технологій на об’єктах Дніпропетровської області. Одна з найрозповсюдженіших проблем, з якою я стикаюсь на роботі, існує на рівні нормативної бази та її затвердження. Коли потрапляєш у середовище фахівців, які вже мали справу з подібними задачами, або мають більший досвід в цій галузі, це дає змогу знаходити рішення для непростих і часто нестандартних ситуацій. До того ж, підтримання контактів з вузькопрофільними спеціалістами допомагає підвищувати свій професійний рівень та приймати більш фахові рішення.

Ще одна проблема з якою ми стикаємось – це нерозуміння людей на місцях необхідності енергоаудиту. Особливо це стосується сільської місцевості, де модернізація не здійснювалась з часів отримання незалежності нашої країни. Як результат – навіть коли виділяються кошти на енергоефективні заходи, їх використовують нераціонально. Тому часто перед фахівцями постає задача пояснити населенню, не тільки доцільність впровадження енергоефективних технологій, а й проведення аудиту.

Але сфера нашої діяльності не обмежується енергомоніторингом, ми також консультуємо з приводу правильного встановлення та експлуатації обладнання. Наприклад, розповсюдженою проблемою є неякісний монтаж вікон. Особливо часто ці проблеми зустрічаються в тій же сільській місцевості, де високе вітрове навантаження і багато відкритого простору, тому такі явища як інфільтрація холодного повітря, особливо в холодний період року, не рідкість.

Наразі енергоаудиторів на ринку не мало, але якісних фахівців – одиниці, тому подібні тренінги, підвищення кваліфікації і обмін досвідом дуже важливі. Особливо для тих, хто хоче, не просто видавати папірці, а робити якісну експертизу, яка підвищуватиме імідж професії.

Володимир Сисоєв, співробітник КП “Дніпроінвестпроект” Дніпропетровській обласної ради”

На мою думку, ринок енергоаудиту найближчим часом зросте та розшириться. Якщо прослідкувати минулорічний рівень попиту на послуги і порівняти з поточним роком, то стане зрозуміло, що він значно збільшився, особливо по  бюджетному сектору. Проходження сертифікації дає змогу вирішувати зростаючі потреби в енергомоніторингу і розвиватись в цій галузі.

Під час навчання зустріли своїх колег з регіону і впевнились, що маємо спільні проблеми, які полягають в отриманні коректних даних і їх інтерпретації. Першочерговий збір даних не завжди охоплює весь об’єм робіт, а проектна документація часто буває у вигляді частин від старих аплікацій, обривків старих  відсканованих фото, тощо. Це все значно ускладнює роботу, а подібні навчальні заходи, які збирають на своїй платформі значну кількість фахівців, допомагають обмінятись досвідом, деколи навіть порадитись для вирішення складних питань.

Загалом думаю, що енергоаудитор доволі перспективна професія, адже навіть після того, як ми, в ідеалі, реалізуємо першу хвилю енергоефективних заходів, то далі можна можна буде запроваджувати нові, при тому вже на зекономлені кошти. А їх реалізація без енергоаудиту неможлива в будь-якому випадку.

Костянтин Федоренко, інженер з питання енергоефективності, приватний підприємець

Прийшов на навчання для підвищення кваліфікації, адже наразі  маю плани здійснювати персональну практику консультативних послуг у сфері енергоефективності по всій Україні.

Почав займатись питаннями енергоефективності ще будучи студентом. За першою освітою я інженер-теплотехнік, також отримував кваліфікацію інженера-теплоенергетика, працював монтажником, інженером-проектувальником, потім почав працювати в муніципалітеті і був першим і єдиним енергоменеджером, який впроваджував енергоефективні заходи у м. Миргород. Далі працював у групі впровадження проектів у відділі енергоменеджменту, де безпосередньо займався реалізацією енергоефективних заходів та комплексної  термомодернізації.

Для себе наразі бачу перспективи підприємницької діяльності з енергоаудиту. До цього самостійно енергоаудити не проводив, а брав участь у складанні технічних завдань та оцінці таких заходів, тому навчання розглядаю як можливість ще більше поглибити свої знання та навички у цій галузі.

Тренінг є дуже корисним і цікавим, але сюди потрібно приходити уже з певним рівнем знань. Великою перевагою є можливість продовжити розвиватись за допомогою тих матеріалів, які  надаються в навчальному процесі, бо за тиждень опанувати весь об’єм інформації неможливо. Для мене особисто була цікава презентація Валентини Гуч, в якій вона пояснила, як буде виглядати документація по сертифікації будівель з точки зору перевірки, оцінки і всіх юридичних аспектів. Стосовно всіх інших викладачів, то однозначно відчувалось, що це висококваліфіковані фахівці, які вболівають за свою справу і дають глибинні і практичні знання, що знадобляться кожному з присутніх енергоаудиторів.

Ще будучи студентом я передбачив, що галузь енергоаудиту буде актуальною і зараз, ми як ніколи, стоїмо на порозі глобальної термомодернізації будівель, про яку раніше тільки чули. Хоча цей процес потрібно було розпочинати вже цього будівельного року, тому що затягувати ще на один рік, я вважаю, нерозумно. Після підвищення тарифів населення продовжує сплачувати кошти за енергоресурси, які уже можна було б частково рефінансувати в кредити і сплачувати не за спожиту енергію і опалення вулиць, а за сам кредит.

Вважаю, що дуже важливо донести до населення думку, що переваги термомодернізації не тільки в економії коштів, а і в якості будівель і як наслідок якості життя. Але звичайно, що зрозуміти весь об’єм робіт неможливо без проведення якісного та ґрунтовного енергоаудиту.