Новини

Оцінка перспектив енергоаудиту від учасників експертного тренінгу “Особливості проведення енергетичного аудиту лікарень”

21 березня закінчився передостанній експертний тренінг “Особливості проведення енергетичного аудиту лікарень”. Це вже четвертий у 2019 році тренінг організований Асоціацією енергоаудиторів спільно з Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у рамках реалізації Проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях». Учасники тренінгу розказали, що послугувало для них мотивацією для навчання, де будуть застосовувати отримані знання і навички та які перспективи для себе вбачають у майбутньому з отриманням сертифікату.

Володимир Захарченко директор агросервісної компанії ПП «Амос-Юг»

Ми займаємось енергозбереженням з 2000 року. Основний напрямом роботи є розробка норм на виробництво теплоенергії. З самого початку роботи у цій сфері наша компанія ставила перед собою задачі енергоаудиту, але це було лише на рівні теорії і практичного застосування не мало. Тільки останні років 10 почали здійснювати енергоаудит лікарень, шкіл та дитячих садків. Це дало вихід для реалізації робіт по термосанації будівель. Не мало важливим фактором для активізації розвитку напряму енергоаудиту стало нове законодавство України про енергоефективність будівель і нова редакція закону про теплову ізоляцію будівель. Такі можливості енергоаудиту як розрахунок строку окупності ЕЕ заходів та  ефективний енергоменеджмент в цілому, дають неабияку перевагу для підвищення конкурентоздатності нашої компанії на ринку надання послуг з енергоаудиту.

Протягом всього часу моєї роботи у сфері енергозбереження я неодноразово проходив курси підвищення кваліфікації і тут в Києві, і в Одесі і можу відзначити, що цей тренінг був значно вищого рівня. Я провів не один аудит, відчуваю тонкощі у специфіці діяльності і мені було надзвичайно важливо не просто отримати сертифікат, а підвищити свій рівень знань та навичок. Вважаю, що у навчальному центрі АЕА мені це вдалось. Наразі сфера енергоефективності та енергоменеджменту – дуже перспективний напрямок, тож бути фахівцем високо рівня і постійно вдосконалювати свої знання – обов’язковий фактор для успішної діяльності моєї компанії.

Михайло Приймачук енергоаудитор у  “Трансбуд Технолоджі”

У своїй компанії, яка надає професійні інжинірингові послуги у будівництві, до недавнього часу я працював системним адміністратором. Наразі підприємство розвиває новий напрям діяльності – енергоаудит, у зв’язку з чим, мені запропонували пройти навчання і почати розвиватись у цій галузі. Спершу я проходив навчання у Запоріжжі та опановував знання самотужки, проходив базові і експерт тренінги і вже маю за плечима кілька практичних виїзних енергоаудитів.

Загалом мій досвід у сфері енергоефективності не великий – з пів року і це навчання для мене було надзвичайно корисним як з теоретичної, так і з практичної сторони. Відчувається, що викладачі Центру  практикуючі енергоаудитори, тож перейняти їх досвід і практичні знання для мене  було особливо цінним. Після тренінгу я не тільки отримав нові знання та навички, але й відмітив для себе ті питання, в яких я б хотів надалі розвиватись.

Кузьміна Юлія асистент енергоаудитора в компанії “ IC consulenten Ukraine”

Моя компанія – це консультуюча організація яка супроводжує проекти, які здебільшого фінансуються  “NEFCO” та “GIZ”. Компанія супроводжує проекти повністю: від початку збору даних по будівлі і до впровадження заходів по енергоефективності, складання бізнес-планів, фінансових розрахунків, тендерної документації і супроводження тендерний процесів. За фахом працюю рівно рік, а освіту отримала у КПІ в Інституті енергозбереження та енергоменеджменту на кафедрі теплотехніки.

Відділ у якому я працюю займається енергоаудитом державних установ: лікарень та дитячих садків. Ініціатором мого навчання був мій керівник, який проаналізувавши роботу нашого відділу зрозумів, що команда потребує у  свіжому погляді на  вирішення задач та нових знаннях, які я зможу передати після проходження тренінгу.

Найціннішим у навчанні, для мене особисто, стала можливість ставити питання, які в моїй команді ми не знали як вирішити. Наприклад, це стосувалось вентиляції в лікарнях. Як ви знаєте, медичні установи у цьому плані – один з найскладніших об’єктів, і неможливість здійснення утилізації тепла створювало деякі складнощі в нашому проектуванні проектів. Фахівці навчального центру АЕА допомогли мені вирішити цю задачу на моїх конкретних прикладах, що дасть неабиякий поштовх в подальшій реалізації подібних проектів нашою командою. Також, наразі ми вчимося розробляти енергосертифікати будівель і для мене було дуже цінним отримати навички моделювання систем освітлення. Я опанувала спеціальну програму в якій реалізується розташування світлоточок. Це дає значну перевагу в презентації проекту перед замовником, адже візуалізація рішень допомагає побачити завершений проект і оцінити всі його переваги. У своїй роботі ми керуємось нормативною документацією, проте тільки візуальне моделювання дає змогу, нам фахівцям, комплексно оцінювати ситуацію.

Наразі відкритий набір на наступний експертний тренінг “Особливості проведення енергетичного аудиту лікарень”, який буде проходити 15-18 квітня 2019 р.

В рамках тренінгу будуть розглянуті особливості проведення енергоаудиту в лікарнях, нормативно правові акти в галузі енергоаудиту лікарень, джерела інформації для енергоаудиту, енергетичні баланси лікарень, основні джерела енергії та споживачі, розрахунок вартості енергії від різних джерел, заходи з підвищення ефективності системи опалення, аналіз інвестицій в системи опалення та огороджувальні конструкції.

З деталями навчання та програмою можна ознайомитись тут