ДіяльністьЕнергоефективність

Вдосконалення процедури енергетичної сертифікації будівель

В ході розробки енергетичних сертифікатів для більше ніж 40 будівель різного призначення з використанням нормативно-правових актів Мінрегіонбуду було виявлено ряд невідповідностей між запропонованими методиками та фактичним станом речей на об’єктах. Це може призвести до того, що по формальним ознакам 100% розроблених сертифікатів не пройдуть верифікацію.

Такі сертифікати потребуватимуть ручної перевірки спеціалістами Держенергоефективності, що заблокує весь процес енергосертифікації і в тому числі може призвести до зриву запуску Фонду енергоефективності (так як енергосертифікат будівель є одним з обов’язкових документів, що подаються для отримання фінансування).

Попередній перелік виявлених невідповідностей в нормативно-правових актах, що стосуються енергетичної сертифікації будівель, виявлені під час розробки енергосертифікатів членами Асоціації енергоаудиторів.

Завантажити

На наш погляд причиною є недостатнє опробування прийнятих методик на будівлях різного призначення.

Виходячи з цього, пропонуємо запустити процес верифікації в тестовому режимі і по результатам підготувати зміни в методику енергосертифікації та процедуру верифікації для усунення невідповідностей.

Колеги, просимо направляти ваші пропозиції по врегулюванню цього питання на vl@aea.org.ua (Вадим Литвин).