ДіяльністьНовини

Проблеми “клаптикового” утеплення будівель

В інтерв’ю ТРК “Україна” член правління Асоціації енергоаудиторів Сергій Машкара розповів про проблеми “клаптикового” утеплення.

У “клаптиковому” утеплені є п’ять основних проблем:

  1. Низька енергоефективнісь даного заходу. На жаль, на сьогоднішній день переважна більшість багатоквартирного фонду житла має однотрубну систему опалення, що в свою чергу унеможливлює поквартирний облік та регулювання теплової енергії. У зв’язку з цим після “клаптикового” утеплення, як правило, споживання теплової енергії будинком не зменшується, вся зекономлена енергія виражається у підвищенні температури в приміщенні і, як наслідок, доволі часто спостерігається явище, коли мешканці відчиняють вікна, і все зекономлене тепло “вилітає у вікно”.
  2. Недотримання технологій. На жаль, як правило, для виконання локального “клаптикового” утеплення залучаються не спеціалізовані організації, а “самовільні” бригади робітників, які в кращому випадку виступають як ФОП. Як правило, кваліфікація таких робітників невисока, і з метою здешевлення робіт нерідко порушується технологія утеплення, що призводить до зменшення ефективності, а також до зниження терміну служби. Доволі часто в разі виникнення неприємних ситуацій виконавця робіт неможливо притягнути до відповідальності, оскільки відсутній договір на виконання даного виду робіт, і вся відповідальність залишається на власнику оселі.
  3. Вибір неякісного матеріалу. З ціллю здешевлення утеплення нерідко використовують крихкі вогненебезпечні матеріали, не виконують по периметру вікон та дверей протипожежні пояси. Всі ці фактори знижують ефективність та термін експлуатації утеплення, а також підвищують ризик виникнення пожежі.
  4. Виникнення грибка. Через “клаптикове” утеплення виникають зони на фасаді будівлі з різними термічними опорами, що призводить до виникнення “містків холоду”, які в свою чергу сприяють виникненню грибка, який з часом розповсюджується по всій будівлі.
  5. Порушення естетичного вигляду будівлі. Нерідко під час утеплення під утеплювач “ховають” декоративні елементи будівлі що спотворює їх естетичний вигляд.

Враховуючи все вищевказане, наполегливо рекомендуємо виконувати комплексне утеплення будівлі (як мінімум, по під’їздам). Також, щоб досягти відчутної економії споживання теплової енергії після утеплення, обов’язково необхідно виконати балансування будинкової системи опалення! Щоб бутив впевненим в якості надання послуг по утепленню радимо звертатись до спеціалізованих організацій та укладати офіційні договори з прописаними гарантійними термінам та відповідальністю Підрядника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.