В Україні вперше оцінили енергоефективність житлового будинку

12.09.2018

Київське об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) “Мотор” першим в Україні отримало сертифікат будівлі з класом енергоефективності Е (А – найвищий, F – найнижчий), який підготовили експерти Асоціації енергоаудиторів.

Відповідний документ видав віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко керівнику ОСББ Вікторії Погорєловій, передає кореспондент НВ Бізнес.

Перший будинок, який отримав сертифікат – проект п’ятиповерхового будинку 1965 року, який має три під’їзди і 46 квартир. Площа квартир і нежитлового приміщення складає 2 110 кв.м, опалювальна площа – 2 605 кв.м.

Документ буде потрібним у разі, якщо будинок буде отримувати державну допомогу на підвищення енергоефективності. Тоді Держенергоефективності визначить, які заходи необхідні для модернізації будівлі.

Для того, щоб отримати сертифікат, замовник повинен вибрати енергоаудитора в базі даних фахівців, яка буде розміщуватися на сайті Держенергоефективності.

Після цього укладається договір, і аудитор проводить перевірку будинку, визначає його ефективність і пропонує заходи для зменшення споживання енергії і платежів за комунальні послуги.

За результатами цього аудиту складається сертифікат, який отримує будинок. Згодом Держенергоефективності вносить його в свою базу даних і перевіряє якість цього документа.

Сертифікат містить загальну інформацію про будівлю і його характеристики, клас енергетичної ефективності, дані про викиди парникових газів і споживання первинної енергії.

Відзначимо, що документ розроблений відповідно до закону “Про енергетичну ефективність будівель”.

За словами Зубко, в законі прописана чітка відповідальність енергоаудиторів за неякісно виконану роботу.

“Енергоаудитор – в першу чергу людина, яка має можливість розповісти, як правильно йти по непростому шляху модернізації будинку. І дати – рекомендації, які повинні бути враховані в проектній документації”, – зазначив він.

Для того, щоб підвищити якість перевірок будинків, міністерство підписало меморандум з 21 ВНЗ для створення комісій по атестації аудиторів. Також пропонується створити спеціальність енергоаудитора в університетах.

6 comments

 1. Подскажите, какая организация делала аудит?

 2. Auditpro says:

  Таке запитання, а що ви міряли літом пірометром на батареях??))

 3. Илья says:

  вопрос первый – сертификат выдан до модернизации здания или все-таки после экспертизы проведенных работ?
  вопрос 2- меморандум подписан, но официального документа о начале работы квалификационных комиссий пока нет как и нет перечня Вузов.

 4. Василь says:

  Чи можна “заглянути” в сертифікат, щоб по цьому будинку зрозуміти характеристики споживання тепла та гарячої води (чи є дані про діючу/недіючу вентиляцію?), дані про викиди парникових газів і споживання первинної енергії? Які міри передбачено для покращення – перелік?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Члени Асоціації


 • Архіви<-- -->