ДіяльністьЕнергоефективність

Пропозиції Асоціації енергоаудиторів щодо нормативних актів з енергосертифікації будівель

Оприлюднено

28.02.2018р. в Мінрегіонбуді відбулась нарада щодо стану підготовки підзаконних нормативно-правових актів, які необхідні для забезпечення проведення сертифікації енергоефективності будівель у відповідності до ЗУ «Про енергоефективність будівель», яка буде обов’язковою з 01.07.2019 року.

Обговорювались наступні проекти документів: «Методика для визначення енергетичної ефективності будівель», «Методика розрахунку мінімальних вимог та економічно доцільного рівня енергетичної ефективності будівель», «Порядок проведення сертифікації енергетичної ефективності. Форма енергетичного сертифіката. Використання програмного забезпечення для визначення енергетичної ефективності будівель».

Від Асоціації енергоаудиторів на нараді були присутні: Вадим Литвин, Григорій Романюк, Катерина Шишка, Сергій Наскальний, Дмитро Педан, Ігор Комков.

Нарада проходила у жвавій дискусії між розробниками методик та практикуючими енергоаудиторами, за результатами якої були сформульовані рекомендації щодо доопрацювання вищезазначених методик, а саме:

 • Запровадження більш комплексного підходу для оцінки класу енергоефективності будівель з врахуванням всього енергоспоживання будівлями. На сьогодні методики базуються на споживанні лише теплової енергії на опалення, вентиляцію, охолодження та гаряче водопостачання, і в класі енергоефективності будівель не враховується освітлення, електроспоживання на привід насосів, вентиляторів та іншого електрообладнання.
 • Спростити «Методику для визначення енергетичної ефективності будівель», усунувши виконання складних лабораторних досліджень огороджувальних конструкцій для будівель, по яким відсутня проектна документація.
 • Зробити «Методику для визначення енергетичної ефективності будівель» більш цільною та зручною, усунувши багаточисельні посилання на інші нормативно-розрахункові документи (ДСТУ, тощо) в тексті методики, та включивши всю необхідну інформацію до тексту самої методики.
 • Клас енергоефективності повинен базуватися на Базовому енергоспоживанні, а не проектом розрахунку.

Крім того, представники Асоціації домовились із розробником зробити разом «пілотну» сертифікацію однієї будівлі, щоб на практиці побачити скільки часу та ресурсів займатиме сертифікація будівлі, використовуючи запропоновану «Методику для визначення енергетичної ефективності будівель».

Окремо хотілося б подякувати Мінрегіонбуду за можливість висловитися професійній спільноті. Необхідно відзначити, що подібні дискусії мають відбуватися на початковому етапі розробки документів для уникнення однобокого підходу зі сторони розробників.

3 коментарі до “Пропозиції Асоціації енергоаудиторів щодо нормативних актів з енергосертифікації будівель

 1. Необходимы свои критерии удельных показателей классов энергоэффективности, поскольку в европейских нормах учтены их климатические условия. Поэтому необходимо провести комплексное обследование на нескольких пилотных проектах.

 2. Согласен с первым комментарием.
  Есть четко установленные нормы в ДСТУ EN 15603:2013. А так же цели, для чего это все делается. Не могу говорить о производственных, общественных зданиях, но по поводу часных домовладений могу заметить следующее:
  а) Если добавлять потери на освещение (каким образом определить по факту?) и на потери на электродвигателях (как измерить?) то почему бы еще не добавить в баланс приходы от альтернативных источников эпергии и прочее? Чем больше изучаешь новую нормативную документацию, тем больше приходит понимание, что:
  1. Понятие “энергетическая оценка зданий” может трактоваться в очень широком спектре значений.
  2. Нет четко сформулированных критериев, для чего “энергетическая оценка зданий” необходима и , что особенно важно, в каком объеме.
  2. Должны быть определены вменяемые, четко определенные методологические прадигмы для конкретных задач по оценке зданий.

  Доводы вроде “нужно экономить энергию”???? Так , для примера, утепление только стен в 200 мм мин.ваты, Rпривед. по дому больше 6, окна с аргоном оч. хорошие, остекление маленькое, есть тепловой насос и прочее, цоколь и фундамент утеплены, но он хочет себе поставил для комфорта приблуду, что кушает 25 кВт*час/сутки. Вопрос – дом енергоэфективный или нет ??? Ну бассейн человек у себя в доме поставил. И в доме на 500 квадратов живет 2 человека – как оценить потери на освещение? А еще у него выключена рекуперационная установка. График ее включения – даже хозяин не знает. И т.д.
  И , ВСЕ коммуникации в домовладении – скрытые и документации на системы нет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.