1 сертифікат за 1 тиждень. Експерти Асоціації енергоаудиторів включилися в підготовку методики енергосертифікації

16.03.2018

5 березня експерти Асоціації енергоаудиторів почали відпрацьовувати запропоновані Науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій (НДІБК) методики енергосертифікації будівель. Об’єктом для дослідження обрали спеціалізовану школу №43 з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу “Грааль” Солом’янського району м. Київ.

У школі відсутня технічна документація, не працює вентиляція, частково утеплені стіни і замінені вікна. Чи налаштований там тепловий пункт – невідомо. Загалом ці проблеми – типові для більшості навчальних закладів України, кажуть експерти.

Фахівці НДІБК розпочали розробку та розрахунки, але на практиці це виявилося набагато складніше, а до підготовленого сертифіката виникло багато питань, як щодо наповнення та відповідності Закону про енергоефективність будівель так і до розрахунків.

В Асоціації енергоаудиторів переконані: в українських реаліях – за відсутності проектної документації, великої кількості незадокументованих змін в конструкціях і системах, методологія повинна забезпечувати підготовку сертифікатів за прийнятний час та кошти, а головне показники в сертифікаті повинні бути корисними для власників будівель та враховувати фактичний стан будівель.

Спираючись на власний досвід і враховуючи результати дослідження, експерти Асоціації енергоаудиторів готують пропозиції щодо зміни в проекті методики НДІБК.

6 comments

 1. Доброго дня!
  Надана вами інформація надзвичайно важлива та цікава. Чи існує можливість ознайомитись з методикою НДІБК та пропозиціями асоціації ? Дуже цікавлюсь цими питаннями та працюю в цій тематиці.

 2. illeya says:

  методика должна представлять интерес и желательно ознакомление с ней

 3. Сергей says:

  Ознакомиться с методикой возможно?

 4. Михайло says:

  Пропоную свою методику оцінки енергетичної сертифікації використання всіх видів енергії та опалення будівель, що використовує фактичні, а не нормативні дані, основані на інженерних підходах та моделюванню реального стану будівель і їх технологічного використання. Ця методика розроблялась на протязі 20 років і перевірена експериментально та реальними проектами. Включайте мене в цю програму і разом ми отримаємо реальну оцінку втрат енергії, що є ключовим знанням.

 5. editor says:

  Методика, яку ми вдосконалюємо http://www.niisk.com/pro-nas/proekti-normativno-pravovikh-akt-v-z-pitan-energetichno-efektivnost-bud-vel/

  Новий варіант опублікуємо, коли будуть узгодженні всі проблемні питання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Члени Асоціації


 • Архіви<-- -->