ДіяльністьНовини

1 сертифікат за 1 тиждень. Експерти Асоціації енергоаудиторів включилися в підготовку методики енергосертифікації

5 березня експерти Асоціації енергоаудиторів почали відпрацьовувати запропоновані Науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій (НДІБК) методики енергосертифікації будівель. Об’єктом для дослідження обрали спеціалізовану школу №43 з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу “Грааль” Солом’янського району м. Київ.

У школі відсутня технічна документація, не працює вентиляція, частково утеплені стіни і замінені вікна. Чи налаштований там тепловий пункт – невідомо. Загалом ці проблеми – типові для більшості навчальних закладів України, кажуть експерти.

Фахівці НДІБК розпочали розробку та розрахунки, але на практиці це виявилося набагато складніше, а до підготовленого сертифіката виникло багато питань, як щодо наповнення та відповідності Закону про енергоефективність будівель так і до розрахунків.

В Асоціації енергоаудиторів переконані: в українських реаліях – за відсутності проектної документації, великої кількості незадокументованих змін в конструкціях і системах, методологія повинна забезпечувати підготовку сертифікатів за прийнятний час та кошти, а головне показники в сертифікаті повинні бути корисними для власників будівель та враховувати фактичний стан будівель.

Спираючись на власний досвід і враховуючи результати дослідження, експерти Асоціації енергоаудиторів готують пропозиції щодо зміни в проекті методики НДІБК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.