5 березня експерти Асоціації енергоаудиторів почали відпрацьовувати запропоновані Науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій (НДІБК) методики енергосертифікації будівель. Об’єктом для дослідження обрали спеціалізовану школу №43 з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу “Грааль” Солом’янського району м. Київ.
У школі відсутня технічна документація, не працює вентиляція, частково утеплені стіни і замінені вікна. Чи налаштований там тепловий пункт – невідомо. Загалом ці проблеми – типові для більшості навчальних закладів України, кажуть експерти.
Фахівці НДІБК розпочали розробку та розрахунки, але на практиці це виявилося набагато складніше, а до підготовленого сертифіката виникло багато питань, як щодо наповнення та відповідності Закону про енергоефективність будівель так і до розрахунків.
В Асоціації енергоаудиторів переконані: в українських реаліях – за відсутності проектної документації, великої кількості незадокументованих змін в конструкціях і системах, методологія повинна забезпечувати підготовку сертифікатів за прийнятний час та кошти, а головне показники в сертифікаті повинні бути корисними для власників будівель та враховувати фактичний стан будівель.
Спираючись на власний досвід і враховуючи результати дослідження, експерти Асоціації енергоаудиторів готують пропозиції щодо зміни в проекті методики НДІБК.
6 коментарів до “1 сертифікат за 1 тиждень. Експерти Асоціації енергоаудиторів включилися в підготовку методики енергосертифікації”
Доброго дня!
Надана вами інформація надзвичайно важлива та цікава. Чи існує можливість ознайомитись з методикою НДІБК та пропозиціями асоціації ? Дуже цікавлюсь цими питаннями та працюю в цій тематиці.
методика должна представлять интерес и желательно ознакомление с ней
Ознакомиться с методикой возможно?
Пропоную свою методику оцінки енергетичної сертифікації використання всіх видів енергії та опалення будівель, що використовує фактичні, а не нормативні дані, основані на інженерних підходах та моделюванню реального стану будівель і їх технологічного використання. Ця методика розроблялась на протязі 20 років і перевірена експериментально та реальними проектами. Включайте мене в цю програму і разом ми отримаємо реальну оцінку втрат енергії, що є ключовим знанням.
Михайло, давайте співпрацювати, будь-ласка, напишіть: m-zhuk(а)ukr.net , Жук Максим, заступник генерального директора ДП Київоблбудінвест
Методика, яку ми вдосконалюємо http://www.niisk.com/pro-nas/proekti-normativno-pravovikh-akt-v-z-pitan-energetichno-efektivnost-bud-vel/
Новий варіант опублікуємо, коли будуть узгодженні всі проблемні питання.