ЗаходиНовини

В Білій Церкві відбулася презентація автоматизованої системи енергомоніторингу

29 листопада в м. Біла Церква було обговорено Меморандум про партнерство між Білоцерківською міською радою та Програмою розвитку Організації  Об’єднаних Націй (ПРООН)  в рамках  реалізації проекту «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО».

Меморандум передбачатиме співпрацю у напрямку підвищення енергоефективності громадських будівель та сприяння залученню інвестицій на заходи щодо енергоефективності міста з використанням  механізму ЕСКО та інших фінансових механізмів приватно-публічного партнерства.

Міська рада зі своєї сторони сприятиме побудові партнерства з місцевими установами різних форм власності, їх залученню до участі в реалізації проекту, формуванню та ефективному  функціонуванню міської координаційної ради, надаватиме доступ до об’єктів міської інфраструктури, на базі яких будуть виконуватися проекти технічної допомоги задля впровадження системи енергоменеджменту міста, яка базується на інтелектуальній системі моніторингу за споживанням енергоресурсів та води тощо.

Координатор проекту ПРОО Сергій Варга зазначив, що даний проект ПРООН працює в двох напрямках: енергоефективність громадських будівель та розробка національної системи моніторингу використання енергоресурсів, адже коли є чітка картина, на якій ділянці є втрати – в короткі терміни можна вжити відповідних заходів. Зокрема, Програмою розвитку Організації  Об’єднаних Націй надаються певні кошти містам, які залучаючи ЕСКО-компанії  реалізують пілотні проекти щодо встановлення систем моніторингу використання енергоресурсів  у будівлях.

 

В рамках співпраці з містом, ТОВ «ЕСКО Україна» встановило сучасну автоматизовану   систему моніторингу в спеціалізовані загальноосвітні школі №9.

Презентували систему керівник центру енергоефективності  Асоціації енергетичних аудиторів Вадим Литвин  та директор ТОВ «ЕСКО Україна» Григорій Романюк. Вони детально зупинилися на функціонуванні даної системи, роз’яснили як автоматика реагує на зміни зовнішньої температури повітря   й автоматично коригує внутрішньобудинкову, регулює подачу теплоносіїв та використання енерго- та водоресурсів в залежності від нічного та денного часу та моніторить  показники споживання ресурсів; слідує за справністю всіх мереж приміщення тощо.

Під час зустрічі вищезазначені присутні та радник міського голови з питань енергоефективності Олександр Прилуцький, начальник відділу енергоефективності міської ради Василь Морський та інші  обговорили економічні та правові моменти впровадження  системи, яка забезпечує енергозбереження;  переваги  та недоліки ручних та автоматизованих систем моніторингу; механізм реагування на виявлені системою проблеми; залучення різних підприємств  у тому числі   ЕСКО-підприємств для впровадження таких заходів; умови подальшої співпраці при гарантійних термінах експлуатації та по їх завершенню; умов договору; можливості подальшого  залучення фінансування на встановлення автоматизованої систем моніторингу в інших бюджетних установах.

Також було розглянуто досвід інших міст України та Європи у цьому напрямку, способи стимулювання адміністрації бюджетних установ до впровадження таких систем тощо. Присутні акцентували увагу, що автоматизована система підвищує рівень контролю за енегровитратами, враховує всі похибки та унеможливлює неефективне використання ресурсів

Підсумовуючи зустріч заступник міського голови Інна Новогребельська  наголосила, що міський голова зацікавлений впровадженням такої системи, адже вона сприятиме заощадженню використання ресурсів та відповідно – коштів. Висловила переконання, що Біла Церква в короткі терміни поетапно перейде на автоматизовані системи моніторингу і міська влада сприятиме цьому. Впровадження новітніх технологій – це розвиток міста .

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.