ДіяльністьФото

Саморегулювання в енергоаудиті

Саморегулювання як форма управління та самоконтролю підприємницьких об’єднань у світовій практиці суттєво зменшує адміністративний тиск на бізнес і сприяє підвищенню стандартів бізнес-діяльності, а відтак – кращому захисту інтересів споживачів.

Проблематику впровадження та функціонування саморегулювання в Україні представники влади, бізнесу, громадськості та експертних кіл обговорювали 3 листопада під час Круглого столу “Саморегулювання в Україні: баланс інтересів бізнесу, влади та споживачів” в рамках Публічного діалогу #PROДіалог.

Завантажити зелену книгу “Саморегулювання в Україні”.

Від Асоціації енергоаудиторів в заході взяли участь Андрій Цибулько та Андрій Гінкул.

За словами Андрія Цибулька, подальший розвиток ринку енергоаудиту тісно пов’язаний із впровадження саморегулювання. На сьогодні, згідно прийнятого ЗУ “Про енергоефективність в будівлях”, є всі законні підстави для переходу галузі енергоаудиту на принципи саморегулювання. Наразі йде опрацювання проекту Порядку набуття статусу саморегулівної організації у сфері енергетичної ефективності та Примірного статуту саморегулівної організації у сфері енергетичної ефективності.

 

Довідково:

В Україні законодавство дозволяє створення саморегулівних організацій у 15 видах діяльності. По факту,  утворено лише 20 СРО у 5 видах: оціночна діяльність, оцінка земель, землеустрій, архітектурна діяльність та  професійна діяльність на ринку цінних паперів. Водночас, десятки об’єднань та асоціацій, що мають ознаки та функції саморегулівних, не можуть набути офіційного статусу, оскільки для них це не передбачено законодавством.

Джерело: За матеріалами Офісу ефективного регулювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.