ЕнергоефективністьНовини

Підписані закони «Про енергетичну ефективність будівель» та «Про Фонд енергоефективності»

Сьогодні 20 липня 2017 року, Президент України Петро Порошенко підписав два ключових закони по енергоефективності, ЗУ №5598 «Про Фонд енергоефективності» і ЗУ №4941-д «Про енергетичну ефективність будівель».

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко зауважив, що введення в дію цих двох законів матиме мультиплікативний ефект для розвитку національної економіки, залучення інвестицій і створення нових робочих місць.

«Ідеологія Закону «Про енергоефективність будівель» визначається європейською директивою №30, що дозволяє перейти до системного аналізу сертифікації будівель і визначення практичних рекомендацій – що потрібно робити для зменшення споживання. Це також – створення нового ринку енергоаудиторів та підтримка енергосервісних компаній. Вже сьогодні у Луцьку, Дніпрі, Сумах, Одесі, Харкові, Львові є приклади зменшення споживання до 60% при виконанні відповідних рекомендацій. Даний інструмент сприятиме збільшенню капіталовкладень та залученню інвестицій», — зазначив Геннадій Зубко.

На його думку, другий Закон – «Про Фонд енергоефективності» надає фінансовий і технічний інструмент для модернізації багатоповерхового житлового сектору. «Закон є спільною розробкою із ЄС, Урядом Німеччини, які готові до подальшого технічного супроводу Фонду. «А це – створення 25 офісів по Україні, які безоплатно надаватимуть консультативні послуги. Це – фінансування Фонду з метою компенсації до 50% витрат власникам на модернізацію будівель. Це – залучення інновацій і сучасних технологій. Закон мотивуватиме власників інвестувати у заощадження ресурсів. А відтак – це значні можливості для розвитку малого і середнього бізнесу у напрямку енергосервісних та аудиторських компаній, проектних організацій, тощо», — відзначив Геннадій Зубко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.