ДіяльністьНовини

Енергоефективність малого та середнього бізнесу

5 липня 2017 р. відбувся Круглий стіл «Енергоефективність та МСБ: нове регулювання – нові можливості» в рамках Публічного діалогу #PROДіалог, де обговорювали проблематику регулювання сфери енергоефективності представники влади, бізнесу, громадськості та експертних кіл.

«Брак ресурсів для впровадження енергоефективних заходів виливається у те, що при підвищенні тарифів на енергоресурси додаткові витрати бізнесу просто закладаються у вартість товару чи послуги для кінцевого споживача. В рамках держави це означає, що вітчизняні товари є неконкурентоспроможними на світовому ринку, а країна – енергетично залежною», – відзначив Керівник сектору «Енергетика» BRDO Олексій Оржель, презентуючи результати системного перегляду якості регулювання сфери на предмет ефективності, корупційних ризиків, сприятливості для бізнесу та доцільності.
Олексій Оржель
Олексій Оржель: “Саме незбалансованість існуючого законодавства перешкоджає переходу на більш ефективні та економічно обґрунтовані схеми споживання енергії, переоснащення, застосування механізмів стимулювання енергоефективних заходів. Протягом 2011–2015 років енергоємність ВВП України знизилась на 16%, та за умови більш ефективного регулювання потенціал міг би скласти 53%.

Але на думку Андрія Цибулька, Голови правління Асоціації енергоаудиторів, для самих представників МСБ важливість теми енергоефективності суттєво перебільшена. Затрати на енергоресурси МСБ в загальній структурі затрат не такі великі, щоб ними суттєво перейматися. В інших випадках, компанії самостійно і без підтримки держави впроваджують заходи з підвищення енергоефективності.

Головним фактором, що буде сприяти розвитку енергоефективності в МСБ, Андрій Цибулько відзначив розвиток ринку енергоаудиту, зовнішнього енергоменеджменту та енергосервісу. Таким чином “МСБ в сфері енергоефективності” (куди входить переважна більшість членів Асоціації енергаудиторів) буде допомагати підвищувати енергоефективність всього сектору малого та середнього бізнесу України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.