ЕнергоефективністьНовини

Відео коментарі стосовно необхідності доопрацювання законопроекту про Фонд енергоефективності.

Асоціація енергоаудиторів України вже близько 10 років займається розробкою нормативно-правових актів у галузі енергоефективності. Наразі ми чітко дотримуємося позиції, що створення Фонду  енергоефективності є однією з першочергових задач для розвитку національної економіки. Однак ми наголошуємо, що законопроект № 5598 має бути направлено на повторне друге читання, оскільки не він може бути прийнятий у його теперішній редакції – є потреба в його ретельному доопрацюванні.

Закон про Фонд енергоефективності – це вузькоспеціалізований закон, спрямований на вирішення ряду задач, які є в економіці України. Прийняття цього закону наразі є важливим для діяльності Міністерства енергетики та вугільної промисловості,  Міністерства регіонального розвитку, а тому ми не хочемо створити черговий фонд чи механізм, який не буде працювати – в цьому немає жодної потреби! Ми виступаємо за створення дієвої системи, яка спростить життя українців та буде економити бюджети.

Якість поданого до другого читання законопроекту №5598 відверто кажучи не висока, якщо не сказати небезпечна, оскільки несе в собі ряд ризиків, пов’язаних з корупцією та неефективністю діяльності, чи взагалі навіть не життєдіяльності цього фонду у тому вигляді, в якому він зараз представлений.

Ми маємо значний досвід втілення такого роду проектів разом з нашими закордонними колегами, а тому ми вважаємо, що Закон про Фонд енергоефективності є актуальним та дійсно потрібним для України, головне питання наразі – це якою буде якість цього документу і який буде розроблено механізм виконання задач Фондом. Наша позиція полягає в тому, щоб законодавство в Україні як в цілому, так і в питаннях енергоефективності вносилась якісні зміни у відповідності до європейської практики. І стосовно Фонду енергоефективності – це модель яка успішно діє в найбільш подібній до нас пострадянській країні ЄС – Литві.

Більш детально з ризиками, які несе в собі нинішній варіант законопроекту, а також з позицією представників  Асоціації енергоаудиторів України в питаннях Фонду енергоефективності ви можете ознайомитись у відео нижче:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.