Діяльність

Направлення на повторне друге читання проект закону про Фонд Енергоефективності

Асоціація енергоаудиторів України – експертна організація, що активно працює в галузі енергоефективності з 2008 року закликає не приймати в другому читанні Проект Закону про Фонд енергоефективності (реєстраційний номер 5598 від 26.12.2016).


Асоціація енергоаудиторів України переконана в необхідності створення Фонду енергоефективності, проте точно не в формі структурі та функціональності запропонованій Мінрегіоном.

Головні причини чому НЕ можна приймати проект закону в такому вигляді:

1. НЕприйнятною і НЕпотрібною є закрита форма створення Фонду, як юридичної особи, що гарантує цілий перелік проблем та ризиків для порядку та якості використання коштів, отже значна загроза корупційності діяльності Фонду (наприклад, відокремлений баланс, відокремлений рахунок, директор і наглядова рада, в яких не можна буде отримати оперативні дані про фінанси та іншу технічну інформацію, як це неможливо в оперативному порядку отримати від Фонду державного майна).

2. НЕприйнятною, НЕдієздатною та НЕефективною є схема управління Фондом та розподілу значних ресурсів. Наглядова рада з 5 осіб, які повністю залежні від КМУ, без спеціальних навиків та досвіду будуть розподіляти мільярди гривень – це НЕ припустимо!

3. Неможливість контролю ефективності використання коштів саме на прогарами та проекти в галузі енергоефективності – немає критеріїв та механізмів оцінки досягнення результатів, як власне немає чіткого зазначення результатів та методики їх вимірювання, механізми роботи технічного та фінансового офісів (ключових організаційних структур) НЕ описана взагалі!

Ключові пропозиції та поправки до проекту закону в розрізі статей, а також висновки та обґрунтування наведені в таблиці, яка додається.

1 коментар до “Направлення на повторне друге читання проект закону про Фонд Енергоефективності

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.