Заходи

Проведено навчання для посадовців Одеської області

Для посадовців Одеської області проведено базове навчання з енергетичного менеджменту.

З 13 по 17 березня 2017 року близько 50 представників органів місцевого самоврядування Одещини стали учасниками циклу семінарів з енергоменеджменту, що реалізується в рамках Проекту USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні”.

Програма навчання включала опанування теоретичними та практичними аспектами впровадження енергоефективності на місцях.

Окрім огляду законодавства в даній сфері, знайомства з відповідними державними та міськими програмами, можливостями співпраці з міжнародними донорськими організаціями, заходами з енергозбереження та ін., учасники семінарів виконали ряд «домашніх завдань» з метою отримання необхідного практичного досвіду.

Тренерами виступили представники Асоціації енергоаудиторів, Школи енергоефективності та Клубу мерів.

Олександр Мазурчак поділився досвідом впровадження та розвитку систем енергоменеджменту на рівні органів місцевого самоврядування України.

Андрій Гінкул познайомив учасників навчання з дієвими механізмами залучення фінансування енергоефективних проектів в бюджетній сфері та плануванням сталого місцевого розвитку в розрізі відповідних документів, інструментів та ресурсів.

Вадим Литвин надав практичні рекомендації щодо проведення енергоаудиту будівель та вибору заходів з підвищення енергоефективності.

Не зважаючи на те, що явище «енергоменеджменту» для України досить нове, його доцільність та виправданість більш, ніж переконливі. Енергоємність країни, на жаль, вже давно є прірвою, що затягує  колосальні бюджетні надходження  і є стримуючим фактором розвитку територій. А в світлі реформи децентралізації, що надає нові ресурси та повноваження органам місцевого самоврядування, впровадження енергоменеджменту стає все більш актуальним.

Саме на підготовку висококваліфікованих фахівців, що зможуть впевнено стати на хвилю змін і якісно реалізовувати проекти з енергоефективності, і спрямоване дане базове навчання.

Найближчим часом планується проведення аналогічних семінарів для представників Донецької і Луганської областей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.