ДіяльністьЗаходи

Презентація нового ДБН «Теплова ізоляція будівель»

В Мінрегіонбуді відбулася презентація нового ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель» та програмного забезпечення для енергетичної сертифікацїї будівель.
Презентація відбулася за участю керівника міністерства Генадія Зубка, голови представникцтва ЄБРР Віталія Москаленка та директора Науково-дослідного інституту будівельних конструкцій Генадія Фаренюка.

Озвучено, що нова нормативна база дозволить впроваджувати комплексні проекти, направлені на зниження споживання енергії в секторі будівель тим самим зменшивши залежність країни від імпортованих енергоносіїв.

Цей документ повинен запрацювати через 90 днів і зі слів виступаючих разом з законами Про енергоефективність будівель та Про фонд енергоефективності вже найближчим часом суттєво вплинути на ринок нової нерухомості та термомодернізації.

Але наразі залишається багато питань щодо імплементації нових нормативів та відпрацювання їх на реальних об’єктах, особливо зважаючи, що до цього часу не було можливості детально ознайомитися з документами та програмним забезпечення зі сторони практикуючих енергоаудиторів.

Іншим питанням є те, що енергетичний аудит є значно ширшою задачею ніж просто визначення класу енергоефективності і зокрема передбачається не тільки визначення класу енергоефективності, а і проведення розрахунків доцільності реалізації заходів, підготовки рекомендацій щодо впровадження та подальшого контролю за досягнутими результатами.

Була досягнута домовленість між представниками Асоціації енергоаудиторів та розробником документа Генадієм Фаренюком щодо детального розгляду нових документів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.