ВажливеВідеоДіяльністьНовини

Розвиток ринку енергоаудиту через Закон про енергоефективність будівель

31 жовтня в Українському кризовому медіа-центрі відбувся брифінг на тему “Закону про енергоефективність в будівлях” та його ролі у розвитку ринку енергоаудиту.

Закон 4941 про енергоефективність будівель закладе основи для того, щоб завдяки професійному енергетичному аудиту проводити максимально якісну термомодернізацію будівлі, як результат, економити на комунальних послугах.” Про це повідомив Геннадій Зубко, віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Кожен проект з енергоефективності починається з проведення енергоаудиту. Від професійного проведеного аудиту залежить досягнення запланованої економії енергоресурсів. Якщо енергоаудитор підбере правильні енергоефективні заходи для будинку, визначить професійних виконавців, то замовник отримає очікувану економію. Закон «Про енергоефективність будівель» запускає саме ринок енергоаудиту.“, заявив Голова Асоціації енергоаудиторів Андрій Цибулько під час брифінгу.

«В Законі закладено декілька вагомих інструментів, які дозволять вирости ринку енергоаудиту в 5-10 разів. А саме, прозорість в оприлюдненні результатів роботи енергоаудиторів, які будуть публікуватися на сайті відповідного органу. Це забезпечить належний контроль якості послуг і буде запобіжником від цілеспрямованого просування енергоаудитором товарів певної компанії. І друге – це процедура атестації, яка на сьогодні відсутня. Наразі вводиться чітка і зрозуміла процедура, коли атестацію проводить вищий навчальний заклад, на першому етапі. І на другому етапі, коли ринок стане на ноги – атестацію можуть проводити саморегулівні організації. Прийняття Закону «Про енергоефективність будівель» дасть поштовх до розвитку як енергоаудиту, так і ринку енергоефективності в цілому», — зазначив Цибулько.

Джерело: За матеріалами прес-служби Мінрегіонбуду та матеріалів Українського кризового медіа-центру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.