Діяльність

Вдосконалення нормативної бази в сфері енергоефективності будівель

27 квітня 2016р. відбувся семінар щодо вдосконалення нормативної бази в сфері енергоефективності будівель в Науково-дослідному інституті будівельних конструкцій.

На експертному семінарі  «Розробка та дотримання мінімальних вимог енергоефективності будівель відповідно до Директиви ЄС 31/2010», який організовано в рамках проекту ЄБРР «Технічна допомога для підтримки інвестування в енергоефективність в житловому секторі України – політичний діалог з енергоефективності в житловому фонді» був присутній Вадим Литвин.

На зустрічі були підняті актуальні на даний час питання змін нормативного забезпечення в сфері енергозбереження та представлена інформація щодо сучасного стану розвитку нормативної бази. На жаль,  за словами директора інституту Г. Фаренюка прийняття ряду документів гальмується на рівні центральних органів влади, зокрема щодо енергоефективності будівель.

Також в рамках заходу було представлені напрацювання по розробці програмного забезпечення для підготовки енергетичного сертифікату будівель, що враховує витрати на опалення, гаряче водопостачання, вентиляцію, кондиціонування та освітлення. Зазначене програмне забезпечення розробляється за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку.

Хотілося б додати, що питання попереднього розрахунку ефективності впровадження заходів та верифікації отриманих результатів є дуже важливим, особливо з огляду на ряд  державних та міських програм, направлених на енергоефективність. Але для цього необхідно якомога швидше переходити від теорії до практики та відпрацьовувати методологію та програмне забезпечення на якомога більшій кількості реальних будівель до та після реконструкції.

В подальшому це могло б стати основою для ефективного планування проектів з енергоефективності в будівлях в т. ч. з використанням механізмів енергосервісних контрактів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.