ДіяльністьЕнергоефективністьЗаходи

Семінар «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України»

7-10 грудня за підтримки Проекту технічної допомоги UKR IEE «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) було проведено чотирьох денний семінар «Створення системи енергетичного менеджменту: Модуль 1 – Планування. Експертний рівень».

Мета семінару – надання технічної допомоги українським фахівцям в організації процедур сталого та ефективного енерговикористання і систем енергоменеджменту (СЕнМ) у промисловості.

WP_20151209_09_09_43_Pro

WP_20151209_09_52_37_Pro

 

Загалом, тематика семінару охоплювала принципи системного підходу до інтеграції концепції енергоефективності у культуру бізнес-управління підприємств, включаючи загальні способи збору, обробки та візуалізації даних про енергоспоживання, впровадження СЕнМ, реалізацію проектів (заходів) із енергозбереження.

Також в рамках семінару розглядалися технічні й економічні особливості всього циклу СЕнМ: створення концепції – оцінювання – розробка – обґрунтування – впровадження – верифікація та моніторинг результатів.

Безымянный

                                                                    Джерело: матеріали семінару «Створення системи енергетичного менеджменту: Модуль 1 – Планування. Експертний рівень»

Учасники семінару також мали можливість набути практичних навичок побудови моделей базового енергоспоживання підприємств в залежності від змінних зовнішніх факторів інструментами  Excel.

WP_20151209_12_18_51_Pro

Спікери семінару –  Егмонт Оттерманн та Ліам Маклафлін, міжнародні експерти, що мають значний досвід  впровадження  СЕнМ та брали участь у розробці стандартів ISO у сфері енергоефективності. Від Асоціації енергоаудторів в семінарі взяла участь Тетяна Литвин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.