ДіяльністьМіжнародні проекти

Висвітлення результатів досліджень проекту «Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку»

05 листопада 2015 року під час проведення Форуму місцевої демократії «Формуємо спроможні громади» відбулась робоча зустріч Асоціації малих міст України та команди проекту «Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку», що реалізується за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

На зустрічі були висвітлені результати діяльності проекту та результати досліджень, проведених в рамках проекту (Аналітична_довідка_програми_муніципалітетів). Зокрема, в рамках проекту було проведено анкетування 72 міст з 21 області України з питань енергоефективності, результати якого доповнювалися та уточнювалися шляхом безпосереднього спілкування з керівництвом міст. За результатами такої роботи були визначені найбільш активні та пасивні муніципалітети в сфері залучення інвестицій та реалізації проектів з енергоефективності, а також причини такого розподілу, та надані висновки щодо ефективності роботи міст в сфері залучення зовнішніх інвестицій та міжнародної технічної допомоги для реалізації енергоефективних проектів.

Відповідно до отриманих даних, містами-учасниками опитування було реалізовано більше 100 проектів з енергоефективності. В розрізі областей: Вінницька (23 проекти), Дніпропетровська (16 проектів), Івано-Франківська (15 проектів), Донецька та Запорізька (по 11 проектів), Сумська (10 проектів), Львівська (7 проектів), Київська та Житомирська (по 5 проектів).

Виходячи з результатів аналізу анкет, кількості реалізованих та запланованих майбутніх проектів, найбільшу активність проявляють наступні області: Вінницька, Львівська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Донецька, Київська, Полтавська та Запорізька.

Крім того, було висвітлено результати досліджень щодо потреб міст в інвестиційних ресурсах для реалізації енергоефективних проектів, щодо енергоефективних заходів, які є пріоритетними на підпорядкованій території, та заходів, які є найбільш опрацьованими та вже можуть бути запропоновані до співфінансування з боку Державного фонду регіонального розвитку та міжнародних фінансових та донорських організацій. Фінансові ресурси, які наразі доступні містам для реалізації таких проектів, викладені в «Каталозі кредитних, грантових програм та програм міжнародної технічної допомоги в сфері енергоефективності», розробленому експертами Асоціації в рамках проекту.

Також було піднято питання наявності та ефективності служб енергоменеджменту та систем моніторингу споживання паливно-енергетичних ресурсів в містах.

Проект «Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку» реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Метою Проекту є зменшення залежності України від зовнішніх паливно-енергетичних ресурсів через розробку фінансових механізмів реалізації місцевих енергоефективних проектів та підвищення інституційної спроможності українських міст з питань розробки та впровадження політик сталого енергетичного розвитку.

На фото (зліва направо): Андрій Гінкул, керівник Проекту; Валентина Полтавець, Виконавчий директор АММУ; Олександр Стеценко, менеджер Проекту; Володимир Проскурнін, консультант з питань стратегічного планування розвитку територіальних громад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.