05 листопада 2015 року під час проведення Форуму місцевої демократії «Формуємо спроможні громади» відбулась робоча зустріч Асоціації малих міст України та команди проекту «Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку», що реалізується за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
На зустрічі були висвітлені результати діяльності проекту та результати досліджень, проведених в рамках проекту (Аналітична_довідка_програми_муніципалітетів). Зокрема, в рамках проекту було проведено анкетування 72 міст з 21 області України з питань енергоефективності, результати якого доповнювалися та уточнювалися шляхом безпосереднього спілкування з керівництвом міст. За результатами такої роботи були визначені найбільш активні та пасивні муніципалітети в сфері залучення інвестицій та реалізації проектів з енергоефективності, а також причини такого розподілу, та надані висновки щодо ефективності роботи міст в сфері залучення зовнішніх інвестицій та міжнародної технічної допомоги для реалізації енергоефективних проектів.
Відповідно до отриманих даних, містами-учасниками опитування було реалізовано більше 100 проектів з енергоефективності. В розрізі областей: Вінницька (23 проекти), Дніпропетровська (16 проектів), Івано-Франківська (15 проектів), Донецька та Запорізька (по 11 проектів), Сумська (10 проектів), Львівська (7 проектів), Київська та Житомирська (по 5 проектів).
Виходячи з результатів аналізу анкет, кількості реалізованих та запланованих майбутніх проектів, найбільшу активність проявляють наступні області: Вінницька, Львівська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Донецька, Київська, Полтавська та Запорізька.
Крім того, було висвітлено результати досліджень щодо потреб міст в інвестиційних ресурсах для реалізації енергоефективних проектів, щодо енергоефективних заходів, які є пріоритетними на підпорядкованій території, та заходів, які є найбільш опрацьованими та вже можуть бути запропоновані до співфінансування з боку Державного фонду регіонального розвитку та міжнародних фінансових та донорських організацій. Фінансові ресурси, які наразі доступні містам для реалізації таких проектів, викладені в «Каталозі кредитних, грантових програм та програм міжнародної технічної допомоги в сфері енергоефективності», розробленому експертами Асоціації в рамках проекту.
Також було піднято питання наявності та ефективності служб енергоменеджменту та систем моніторингу споживання паливно-енергетичних ресурсів в містах.
Проект «Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку» реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Метою Проекту є зменшення залежності України від зовнішніх паливно-енергетичних ресурсів через розробку фінансових механізмів реалізації місцевих енергоефективних проектів та підвищення інституційної спроможності українських міст з питань розробки та впровадження політик сталого енергетичного розвитку.
На фото (зліва направо): Андрій Гінкул, керівник Проекту; Валентина Полтавець, Виконавчий директор АММУ; Олександр Стеценко, менеджер Проекту; Володимир Проскурнін, консультант з питань стратегічного планування розвитку територіальних громад.