12 листопада 2015 року представники Асоціації енергоаудиторів взяли участь в VII Міжнародному інвестиційному бізнес-форумі з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики.
На семінарі “ЕСКО: потенціал впровадження, успішні практики, інституційні бар’єри” були озвучені основні досягнення в розробці нормативно-правової бази по механізму ЕСКО, обговоренні питання щодо правових засад функціонування механізму енергосервісних договорів у бюджетній сфері та їх імплементації у бюджетний процес.
За словами Олексія Корчміта, Першого заступника Голови Держенергоефективності, прийняті закони по механізмах енергосервісу (ЕСКО) дозволять провести в країні енергомодернізацію бюджетних установ, яких сьогодні нараховується близько 100 тисяч. Проведення термомодернізації цих установ дозволить у 2020 році економити до 100 млн. куб. метрів газу та інших ресурсів за рік.
Олексій Корчміт проінформував про подальші кроки щодо розвитку ринку енергосервісу. Зокрема, планується розробка методичних рекомендацій для сторін енергосервісного договору, створення кредитних продуктів для ЕСКО банківськими установами, запровадження механізмів стимулювання ЕСКО-компаній, проведення масштабної роз’яснювальної кампанії.
Учасники заходу зійшлися на думці, що енергосервіс – це перспективний напрям, який дозволить, окрім бюджетної сфери, модернізувати житлові будівлі, вуличне освітлення та стане додатковим стимулом для розвитку місцевих громад.
На презентаційній панелі Енергоменеджмент в бюджетній сфері. Місцеві ініціативи та міжнародний досвід» був презентований кращий досвід побудови систем енергоменеджменту в регіонах (містах) України, озвучені актуальні проблемні питання енергозбереження та енергоефективності в бюджетній сфері.
З цікавою презентацією виступив Дмитро Марусич, експерт проекту GIZ «Енергоефективність у громадах», в якій наглядно продемонстрував різницю у визначенні вартості модернізації об’єкту між даними енергоаудиту та розробленим проектом.
Презентації з форуму
Семінар «ЕСКО: потенціал впровадження, успішні практики, інституційні бар’єри»
- Олексій КОРЧМІТ – Перший заступник Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, “ЕСКО в бюджетних установах: рівень готовності інституційної основи“
- Віталій ШАПОВАЛЕНКО – консультант проекту GIZ “Створення енергетичних агентств в Україні”, “Енергосервісні контракти: можливості та перспективи в Україні“
- Сергій МАСЛІЧЕНКО – старший менеджер Департаменту енергоефективності та зміни клімату Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), “Енергоефективність в будівлях бюджетної сфери: досвід та плани ЄБРР“
- Боштян КРАЙНЦ – директор Енергетичного агентства регіону Савінська, Шалешка та Корошка (KSSENA), “Енергосервісні контракти – ефективний інструмент фінансування енергетичних проектів громадами“
- Роберт ШАХТШНАЙДЕР – Радник директора Німецького енергетичного агентства (DENA), “Energy Services – Experiences made in Germany“
- Василь СТЕПАНЕНКО – директор Енергосервісної компанії «Екологічні системи», “Формування ринку ЕСКО у бюджетній сфері України“
Презентаційна панель «Енергоменеджмент в бюджетній сфері. Місцеві ініціативи та міжнародний досвід»
- Олексій КОРЧМІТ – Перший заступник Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, “Запровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах“
- Олег КВАС – енергоменеджер, головний спеціаліст відділу комунальної власності міськвиконкому м. Кузнєцовськ, “Перехід до принципів сталого розвитку в енергетичній політиці міста та енергетичне планування“
- Юрій ЛЯГУТКО – радник міського голови м. Кам’янець – Подільський
“Енергетичний моніторинг в системі міста“ - Віктор БОНДАРЕНКО – начальник відділу енергоменеджменту Департаменту економічного розвитку міськвиконкому м. Запоріжжя, “Інформаційні компанії з підвищення рівня обізнаності громадськості у питаннях сталого енергетичного розвитку“
- Юлія КІРВАС – фінансовий менеджер Одеського муніципального енергетичного агентства “Одеське муніципальне енергетичне агентство“
- Дмитро ЛЕСЬКІВ – експерт з енергоефективності та енергозбереження”, Побудова систем енергоменеджменту. Досвід АЕМУ у впровадженні систем енергоменеджменту в Українських містах“