Діяльність

Засідання робочої групи з енергосервісу в бюджетних установах

18 вересня відбулось друге засідання Робочої групи з розробки підзаконних нормативних актів у сфері впровадження енергосервісу в бюджетних установах.

На засіданні були присутні понад 24 представників різноманітних профільних структур та організацій.

Від Асоціації енергоаудиторів в робочій групі взяли участь Андрій Цибулько, голова Асоціації та Вадим Литвин, керівник Навчального центру з енергоаудиту та енергоменеджменту.

Також вперше на РГ по енергосервісу були представники Ощадбанку, які виявили зацікавленість в фінансуванні енергоефективних проектів по ЕСКО механізму та працюють над розробкою відповідного кредитного продукту. Презентація кредитного продукту для енергосервісних компаній запланована на наступе засідання робочої групи.

На засіданні обговорювались наступні питання:

 1. Методика розрахунку енергоспоживання при опаленні, охолодженні, вентиляції, освітленні та гарячому водопостачанні, який вже затверджена наказом Мінрегіону України від 27.07.2015 №178;
 2. Підготовка до внесення на розгляд Уряду проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Примірного енергосервісного договору».
 3. Інформацію Міністерства фінансів України щодо стану розробки підзаконних нормативно-правових актів на виконання положень Закону України № 328-VIII від 09.04.2015  «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації)», а саме
  1. проект наказу Міністерства фінансів України “Про внесення зміни до економічної класифікації видатків бюджету”;
  2. проект наказу Міністерства фінансів України “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2002 року № 57”;
  3. проект наказу Міністерства фінансів України “Про внесення змін до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету”

За результатами засідання робочої групи по енергосервісу було вирішено:

 1. Рекомендувати Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень опрацювати питання щодо застосування норм податкового законодавства при переході прав власності на майно, що утворено (встановлено) в результаті енергосервісного договору виконавцем енергосервісу.
 2. Рекомендувати проекту «Муніципальна енергетична реформа в Україні» опрацювати можливість надання технічної допомоги щодо впровадження та застосування сторонами енергосервісного договору Міжнародного Протоколу вимірювання та верифікації.
 3. Рекомендувати консультантам проекту Європейського банку реконструкції та розвитку із залученням профільних фахівців Мінекономрозвитку підготувати методичні матеріали щодо здійснення державних закупівель енергосервісу розпорядниками бюджетних коштів та результати внести на розгляд Робочої групи.

Свої коментарі та пропозиції по проектам наказів Мінфіну направляйте на esco@aea.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.