ДіяльністьЕнергоефективність

Відбулись оглядові візити в рамках Конкурсу міст

Енергоменеджери Дрогобича та Бурштина взяли участь в оглядових візитах та практичних тренінгах в рамках отримання технічної допомоги в реалізації заходів з енергоменеджменту та енергоефективності. Дана допомога надається містам-переможцям Конкурсу, проведеного в травні 2015 року Проектом «Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку», що реалізується Асоціацією енергоаудиторів в партнерстві з Асоціацією міст України та Асоціацією малих міст України за підтримки USAID MERP.

21 липня відбувся візит до Києва та Житомира, а 22 липня – до Кам’янця-Подільського. Обрані для оглядових візитів міста вже мають впроваджені системи енергомоніторингу та служби енергоменеджменту, використовують різний підхід до збору та обробки отриманої інформації, тому можуть надати містам-переможцями різні точки зору на реалізацію завдання, яке наразі стоїть перед Бурштином та Дрогобичем.

В ході оглядових візитів експерти Проекту та енергоменеджери приймаючих міст провели ознайомчі тренінги та екскурсії для енергоменеджерів міст-переможців. Гості ознайомилися з найбільш розповсюдженими програмними продуктами в сфері енергоменеджменту в Україні (ФІАТУ, Енергоплан, Енергобаланс та власний продукт м. Києва) та отримали консультації від фахівців приймаючих міст щодо особливостей кожного з них. Також делегація отримала можливість оглянути школи, дитячі садки та адміністративні будівлі, які пройшли термомодернізацію як в рамках муніципальних програм, так і за підтримки міжнародних фінансових та донорських організацій.

Окремо були розглянуті питання подачі документів, отримання фінансування та реалізації проектів з енергоефективності за участю міжнародних фінансових організацій (NEFCO, EIB, GIZ), а також проблемних моментів, які можуть виникнути в ході реалізації таких проектів.

Енергоменеджери Бурштина та Дрогобича отримали практичні поради щодо документального оформлення служб енергоменеджменту у власних містах.

За результатами оглядових візитів експертами Проекту та Асоціації енергоаудиторів буде підготовлений аналітичний звіт щодо поточного стану та особливостей впровадження систем енергоменеджменту в містах України, з яким найближчим часом можна буде ознайомитись на сайті АЕА.

Надалі запланована робота щодо збору документів та даних для подальшої розробки ПДСЕР для Дрогобича та Бурштина за технічної підтримки та допомоги експертів та консультантів Проекту.

Проект «Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку» реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Метою Проекту є зменшення залежності України від зовнішніх паливно-енергетичних ресурсів через розробку фінансових механізмів реалізації місцевих енергоефективних проектів та підвищення інституційної спроможності українських міст з питань розробки та впровадження політик сталого енергетичного розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.