Діяльність

Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку

З 1 березня 2015 року Асоціація енергоаудиторів ЖКГ розпочинає реалізацію проекту «Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку» за підтримки Агентства з міжнародного розвитку США (USAID).

Метою проекту є зменшення залежності України від зовнішніх паливно-енергетичних ресурсів через розробку фінансових механізмів реалізації місцевих енергоефективних проектів та підвищення інституційної спроможності українських міст з питань розробки та впровадження політик сталого енергетичного розвитку.

Проект охоплюватиме всю територію України крім тимчасово окупованої території АРК, м. Севастополь та непідконтрольних українській владі територій Донецької та Луганської областей.

Реалізація проекту буде здійснюватись протягом 2015 року. Тож перед проектною командою на цей рік поставлено наступні цілі:

  1. Підготувати пакет нормативно-правових документів з питань законодавчого врегулювання питань функціонування ЕСКО-механізму в бюджетній сфері України та розробити механізм залучення приватних інвестицій для фінансування енергоефективних проектів.
  2. Підвищити активність та інституційну спроможність міст з питань залучення зовнішнього фінансування для реалізації місцевих енергоефективних проектів; підвищити поінформованість муніципалітетів про діючі програми та надати допомогу у формуванні заявок на фінансування
  3. Підвищити спроможність пілотних міст управляти споживанням паливно-енергетичних ресурсів на підпорядкованій території.
  4. Надати технічну допомогу двом українським містам в створенні та реалізації ПДСЕР (міста будуть визначені за результатами відкритого відбору)

Вигодонабувачами проекту будуть міста, підпорядковані їм комунальні підприємства, установи та бюджетні заклади малих та середніх міст України.

Так, в рамках проекту вже в травні 2015 року буде здійснено відбір 2-х пілотних міст, яким надаватиметься технічна допомога в розробці планів дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР), впровадження служб енергоменеджменту та систем енергомоніторингу. Решта міст-учасників зможуть отримати консультативну допомогу від Асоціації міст України та Асоціації енергоаудиторів ЖКГ щодо отримання фінансування для реалізації проектів в галузі енергоаудиту та енергозбереження згідно методичних рекомендацій, які будуть розроблені під час проекту.

За більш детальною інформацією щодо проекту звертайтеся: тел. (044) 279 59 23, projects@aea.org.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.