ЗаходиФото

Проблеми впровадження заходів з енергозбереження в Україні

Оприлюднено

9 лютого у Києві  Асоціація міст України (АМУ) провела Муніципальний енергетичний форум на тему «Проблеми впровадження заходів з енергозбереження в Україні».

Відкриваючи форум, Виконавчий директор АМУ Мирослав Пітцик зазначив: «Ми вирішили зібрати тут всіх гравців, які працюють в галузі енергозбереження, – міських голів, політиків, бізнес та міжнародні фінансові організації». Він одразу виділив два ключових питання дискусії: яким чином замістити газ іншими видами палива та як саме підвищити енергоефективність опалення соціальних об’єктів і житла.

Муніципальний енергетичний форум

 

Заступник голови Держенергоефективності України Сергій Дубовик особливо підкреслив необхідність якнайшвидшого створення розгалуженої системи ОСББ. На його думку, саме вони будуть активно займатися енергозбереженням, встановлюючи індивідуальні теплові пункти (ІТП), склопакети та лічильники. ОСББ потрібно заохочувати до цього компенсаціями на кредити. Досвід із компенсаціями на заміну газових котлів твердопаливними себе виправдав: люди взяли 1600 кредитів на суму 29,5 млн грн, і 20% від цієї суми компенсувала держава.

Андрій ЦибулькоАндрій Цибулько, Голова Асоціації енергоаудиторів, в своєму коментарі озвучив існуючі проблеми для приватних інвесторів, що впроваджують проекти з газозаміщення для бюджетних об’єктів. Зокрема проблему із затримками затвердження нових тарифів на опалення в зв’язку із стрімким ростом цін на закупку пілет/щепи/дров.

Детальніше про захід на сайті АМУ

2 коментарі до “Проблеми впровадження заходів з енергозбереження в Україні

  1. Виходячи з своїх знань та
    досвіду можу стверджувати, що можливості ОСББ в модернізації житла та
    протистоянні монополіям і корупції мінімальні. Для того, щоб протистояти таким
    явищам громаді потрібно надати ресурс. Індивідуальне опалення зменшує споживання енергоресурсів в 6 разів. Бюджетним установам власні котельні Геть АМУ від корита!

  2. СЧИТАЮ, ЧТО В СУЩЕСТВУЮЩЕМ ЗАКОНОДАТЕЛЬНОМ ПОЛЕ ОСББ НЕ ПОЛУЧИТ РАСШИРЕНИЕ И ПОДДЕРЖКУ НАСЕЛЕНИЯ. Слишком большие вложения необходимы для приведения жилого фонда в соответствие с европейскими стандартами. Должна работать государственная поддержка в затратной части приведения зданий в нормальное состояние хотя бы в соотношении 50/50

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.