ДіяльністьЕнергоефективність

Інтерв’ю Проблеми ринку енергоаудиту та перспективи його розвитку

Сьогодні тема енергоефективності не сходить з вуст майже кожного пересічного українця, тому Асоціація енергоаудиторів вирішила дізнатись, якими бачать перспективи розвитку ринку енергоаудиту наші члени та представники партнерських організацій.

Першим інтерв’ю надав Романюк Григорій, координатор напрямку “Енергоаудит будівель”, директор “ЕСКО Україна”.

1. Які ви можете виділити основні проблеми ринку енергоаудиту в Україні?

Основна проблема ринку енергоаудиту – це відсутність ринку як такого. 

На жаль, енергоаудиторським компаніям практично неможливо вижити в сформованих реаліях, коли навіть самого терміну як “Енергоаудит” не існує. Так-так, не існує. Немає такого виду діяльності, немає його в класифікаторі робіт, немає його і в юридичному полі. Але самою основною проблемою є те, що в Україні немає ринку енергоефективності, немає енергоефективних проектів, немає масової термомодернізації, немає механізму ЕСКО, немає, як і раніше, Закону “Про енергетичний аудит”, немає механізму залучення інвестицій. Є тільки декларативні гучні слова і армія людей, які роблять собі піар на актуальних темах енергонезалежності України, а реальна економія нікому не потрібна. Чи зміниться  ситуація? Не знаю… Подивимося.

2. Які ви бачите шляхи вирішення ситуації, що наразі склалась?

Ринок енергоаудиту може розвинутися тільки разом з ринком енергоефективних технологій, з початком масової термомодернізації житлового фонду та бюджетних об’єктів, для яких зараз є і передумови, і починання. Для того, щоб житлові багатоквартирні будівлі почали радувати наше око новим фасадом, а державну скарбницю заощадженим енергоносієм, необхідно кілька речей: стимулювання держави проектів з енегроефективності; доступ до недорогих кредитів; кваліфікаційна освіта експертів. Зараз досить активно ведеться робота по всіх цих напрямках, так що промінь світла в нашому темному царстві є! Для санації бюджетних об’єктів потрібен закон по ЕСКО – закон, який регулює відносини між банком, інвестором і державою, яка є власником бюджетних об’єктів (школи, садочки, лікарні) – тут робота також кипить.

3. Як ви вважаєте, чи перспективне, в поточних умовах, підвищення енергоефективності будівель?

Якщо ми не запустимо механізми про які я говорив в попередньому пункті, перспективи залишаться перспективами назавжди.

4. З вашої точки зору, чи спостерігається збільшення інтересу до енергоаудиту?

Як до популярної цікавої теми – так. Як до необхідного першого кроку в процесі термомодернізації – ні.

5. Що потрібно робити для популяризації енергоаудиту?

Нічого особливого – тільки термін узаконити!… З’явиться потреба, а найголовніше можливість економити енергоресурси. Зробити потрібно все для того щоб держава зрозуміла, що економити газ вигідно всім, що це величезний ринок і сотні тисяч робочих місць.

Довідка

esco-ua(200x100)ЕСКО Україна, заснована в 2008 році, метою компанії є популяризація раціонального використання енергоресурсів, основний вид послуг – діяльність у сфері інжинірингу (проведення енергоаудиту адміністративних і приватних будинків). Компанія «ЕСКО Україна» по результатах проведення енергетичного аудиту проводить аналіз, дає рекомендації по впровадженню енергозберігаючих заходів та ефективного менеджменту при реалізації проекту з енергозбереження, проводить розрахунок витрати енергоресурсів будівель, введених в експлуатацію. Детальніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.