Участь експерта Асоціації енергоаудиторів в програмі ТСН.Тиждень

17.10.2014

Норми обігріву в квартирах українців цієї зими офіційно знизили до 16 градусів і питання, як не замерзнути у власних квартирах та самостійно утеплитись в умовах економії, стало, як ніколи, актуальним.

Свої коментарі та пропозиції по утепленню квартир в сюжеті ТСН.Тиждень надавав член Асоціації енергоаудиторів, координатор напрямку “Енергоаудит будівель”, Григорій Романюк.

“Більш третини тепла втрачається через стіни. Тим, хто живе не в новобудовах, потрібно утеплити їх самостійно, але не в одній квартирі, а бажано цілим під’їздом – це і дешевше, і набагато ефективніше, тому що утеплювач буде 10-15, а не традиційних 5 сантиметрів”, – радить Григорій.

В сюжеті експерт пояснює, що вікна, з яких дме, не треба ні міняти, ні клеїти, щоб вони знову стали герметичними, їх досить просто відрегулювати. Також Г.Романюк радить за батареями клеїти теплоотбівающую плівку, а в кімнатах встановити рекуператори або провітрювачі, щоб взимку можна було не відкривати вікна. “Крім того, лічильники тепла дозволять контролювати температуру в батареях і платити тільки за те тепло, яке дійсно дійшла до ваших квартир”, – коментує Григорій.

2 comments

  1. Михаил Москалик says:

    При чом тут норми до реального стану речей. Як відкривали вікна, щоб понизити температуру в приміщеннях так і будемо відкривати. Особливо в будинках де є лічильники. Завищені тарифи на опалення 11 грн/м2 потрібно підтвердити та і гроші для монополістів це головне. Тому люди не спішіть віддавати шахраям, яких лобіює Романюк, гроші. Краще добре харчуйтись і тоді ніякий холод не страшний.

  2. илья says:

    Коментарий не профессионала, а злопыхателя. Тарифы необходимо проверять на каждом объекте. А рационально использовать теплоэнергию можно лишь в том случае, когда будет регулировка по температуре наружного воздуха не только на источниках, но и у потребителей на уровне хотя бы дома.Что касается энергоаудита, то согласен с Романюком.Хотя сам энергоаудит без системы перфоманс-контрактов при низкой ставки кредита на внедрение останется системой выброшенных средств.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Члени Асоціації


  • Архіви<-- -->