Заходи

6-й Міжнародний форум з відновлювальної енергетики та енергоефективності в Україні REF-2014 Kyiv

Згідно з Національним планом дій із відновлювальної енергетики на період до 2020 р. потужність альтернативних джерел збільшиться в Україні в 5,5 рази

Відповідно до розпорядження Кабміну «Про Національний план дій з відновлювальної енергетики на період до 2020 року», схваленого 1 жовтня на засіданні Уряду України загальна потужність усіх джерел відновлювальної енергетики повинна збільшиться більш, ніж у 5,5 рази – з нинішніх (станом на 1 жовтня ) 1024 МВт до 5700 МВт (без урахування великих гідроелектростанцій).

Зокрема, згідно з Національним планом, потужності вітрових електростанцій повинні збільшиться в Україні в 5,6 рази – з 410 до 2280 МВт. Потужності сонячних електростанцій повинні збільшиться в 5,1 рази – з 450 до 2300 МВт. Більш скромні темпи зростання передбачені для малої гідроенергетики – на 25% – з 120 до 150 МВт. Водночас рекордна серед усіх видів відновлювальної енергетики динаміка закладена для сегмента біомаси: у найближчі 6 років потужності електростанцій на даному виді палива повинні зрости в 40 разів – з 24 МВт до 950 МВт.

Таким чином, частка електроенергії, вироблена в Україні за допомогою відновлювальних джерел, повинна скласти до 2020 р. у загальному енергоспоживанні не менше 11%.

Провідною галузевою платформою, на якій обговорюватимуться перспективи зростання інвестицій в українську галузь відновлювальної енергетики, є 6-й Міжнародний форум з відновлювальної енергетики та енергоефективності в Україні REF-2014 Kyiv, який відбудеться 14-15 жовтня 2014 р. (НСК “Олімпійський”). Учасниками події стануть більш 140 делегатів із понад 20 країн: власники і топ-менеджери компаній, керівники галузевих міністерств і відомств, авторитетні міжнародні експерти.

На думку президента Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АПЕУ) Віталія Давія, цілі в сфері відновлювальної енергетики, поставлені урядом, цілком реалістичні.

Для виконання плану в Україні необхідно щорічно вводити в експлуатацію по 950-1000 МВт нових станцій. Чи під силу це нашій країні? Цілком. У кожному сегменті відновлювальної енергетики: сонячної, вітрової, малої гідроенергетики, сегменті біомаси діють “зелені” тарифи, рівень яких є цілком прийнятним для інвесторів. Сформовані в Україні тарифні умови дозволяють окупати проекти за 4-7 років, залежно від сегмента і потужності станцій. Багато європейських і американські компанію стоять “на низькому старті”, розглядаючи Україну як один із найбільш перспективних ринків відновлювальної енергетики. Головною перешкодою для активного інвестування сьогодні є ситуація на Сході України, у меншій мірі – вимога місцевої складової у проектах “, – зазначив глава АПЕУ.

Проект розпорядження Кабміну «Про Національний план дій з відновлювальної енергетики на період до 2020 року» розроблений Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України на виконання зобов’язань України в рамках Договору про заснування Енергоспівтовариства і відповідно до Директиви ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.