Інвестиції

Новий кредит для підвищення енергоефективності на українській свинофермі

Корпорація НЕФКО і данська агрокомпанія DanFarm підписали кредитну угоду про фінансування установки енергозберігаючого обладнання та впровадження технологій скорочення викидів парникових газів на українській свинофермі.

Компанія ухвалила рішення провести модернізацію існуючих об’єктів і збільшити свиняче поголів’я, застосовуючи енергоефективні технології і нарощуючи виробничі потужності. Це дозволить скоротити викиди вуглекислого газу приблизно на 500 т/рік. Також знизяться викиди дрібних зважених часток, сажі, так як скоротиться споживання мазуту і дизельного палива за рахунок оновлення обладнання та переходу опалення на газ.

“Як сільськогосподарській компанії нам цілком природна прихильність до постійного поліпшення наших екологічних показників. Підвищення енергоефективних показників не тільки екологічно обгрунтоване, але й економічно вигідне, оскільки в цьому випадку  зменшуються експлуатаційні витрати. Я переконаний, що наші колеги на інших свинофермах будуть прагнути зробити те ж саме”, – говорить керівник “Дан-Фарм Україна” Мортен Соренсен.

Передбачено встановити в загальній сумі 2900 енергоефективні світлодіодні лампи, а також нову вентиляційну систему, яка дозволить скоротити споживання електроенергії. Збільшена ємність силососховищ на фермі знизить витрати на транспортування кормів. У фінансуванні проекту, бюджет якого в цілому складає майже 4 млн.євро, також візьме участь Інвестиційний фонд для країн, що розвиваються (IFU).

“Даний проект можна вважати одним з перших за енергозберігаючими технологіями, які можуть бути застосовані в сільськогосподарському секторі України”, – говорить старший менеджер з інвестицій Бо Ніхус з НЕФКО.

ТОВ “Дан-Фарм Україна” засновано двома данськими фермерами в 2004 році, а у 2006 році компанію придбала група інвесторів та фермерів з Данії з метою перетворення її на прибуткове свинарське господарство. Власники в даний момент розробляють плани розвитку кількох інших господарств у різних частинах України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.