Міжнародні проектиНовини

6 лютого 2014р. підписано меморандум між Німецьким бюро міжнародного співробітництва (GIZ) та 5-ма консорціумами українських міст

Одним зі стратегічних завдань Уряду є використання кращого світового досвіду управління регіонами та впровадження енергозберігаючих технологій.

6 лютого 2014р., за підтримки Уряду 5 консорціумів українських міст підписали меморандум з Німецьким бюро міжнародного співробітництва (GIZ) для впровадження проекту «Енергоефективність у громадах». В рамках цього проекту GIZ надасть українським містам технічну допомогу на суму 4 млн євро.За 2013 рік завдяки, в тому числі, впровадженню енергозберігаючих технологій, споживання газу на виробництво теплової енергії українськими підприємствами теплокомуненерго зменшено на понад 6%. В регіонах було реалізовано десятки проектів, направлених на енергозбереження. Наразі з міжнародними фінансовими організаціями (МФО) в Україні вже реалізується 4 великих проекти загальною вартістю понад 3 млрд грн.

У минулому році у 4-х містах України (Чернігів, Івано-Франківськ, Миргород, Новоград-Волинський) було успішно завершено проект GIZ «Енергоефективність у будівлях», в рамках якого були проведені роботи з енергетичної модернізації будинків. Зокрема, у Чернігові завдяки оновленню лише однієї старої будівлі колегіуму №11 загальна економія електроенергії вже склала майже 42 тис кВт на рік або більше 30,5 тис грн на рік. Також були завершені роботи з улаштування систем автоматичного регулювання та  гідрохімічного очищення системи опалення в будівлях  міської лікарні №1.

В рамках цього проекту в Івано-Франківську вже завершені підготовчі роботи до енергетичної модернізації житлового будинку ОСББ та підготовлено бізнес-план для залучення кредиту МФО (вже залучено 3 млн грн). У Миргороді та Новоград-Волинському також завершено підготовку житлових будинків до енергетичної модернізації.

Подальшим продовженням української співпраці з GIZ є проект «Енергоефективність у громадах», меморандум про впровадження якого підписаний містами-учасниками 6 лютого 2014 року. У рамках проекту в результаті двоетапної конкурсної процедури, яка тривала з жовтня минулого року, GIZ та Мінрегіоном для участі було відібрано 5 консорціумів українських міст у такому складі:

  • місто Чернівці спільно з містами Кам’янець-Подільський та Коломия;
  • Полтавська обласна державна адміністрація та міста Комсомольськ, Лубни, Миргород, Полтава;
  • Дніпропетровська обласна рада та міста Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Павлоград;
  • місто Житомир спільно з містами Бердичів, Коростень, Новоград-Волинський;
  • місто Луганськ спільно з містами Краснодон, Ровеньки, Свердловськ, Сєвєродонецьк.

Головним завданням проекту «Енергоефективність у громадах» є посилення ролі місцевого самоврядування у підвищенні енергоефективності в Україні, в тому числі впровадження енергозберігаючих технологій у ЖКГ. Проект планується реалізувати до кінця 2016 року.

На заході від Асоціації енергоаудиторів були присутні Сергій Зінченко та Андрій Удовик (НВП «Енергоінновація»).

Фото меморандум GIZ (1)

На фото(зліва направо):Іма Хренова-Шимкіна, координатор проекту GIZ, Андрій Удовик, НВП «Енергоінновація», Юлія Шевчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.