Енергоефективність

В Україні введуть паспорти енергоефективності регіонів

В Україні введуть паспорти енергоефективності регіонів. Це дасть можливість оцінювати роботу як Міністерства енергетики та вугільної промисловості, так і місцевих органів влади у сфері впровадження проектів з енергоефективності.

Про це в рамках робочої поїздки до Дніпропетровська повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.
В даний час створена робоча група, яка проведе моніторинг споживання енергоресурсів по кожній області, а також розгляне завдання, пов’язані з споживанням енергоресурсів кожного регіону.

“Енергобезпека нашої країни – це дорога з двостороннім рухом. З одного боку ми повинні нарощувати видобуток корисних копалин, які напряму впливають на енретичну незалежність держави – це вугілля, природний газ та ін. З іншого боку – це питання енергозбереження та енергоефективності, зокрема – теплова санація будівель, що дозволяє значно знизити витрати в сфері теплокомуненерго”, – заявив Ставицький.

Мінрегіонбуд розробив 25 техніко-економічних обгрунтувань (ТЕО) проектів щодо подальшого реформування сфери ЖКГ. Зокрема, щодо впровадження енергозберігаючих технологій у водопровідно-каналізаційному господарстві. Нагадаємо, що на комплексну тепломодернізацію будівель необхідно до 500 млрд. грн.

Як заявив журналістам віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, уряд України веде переговори з п’ятьма міжнародними фінансовими інституціями про залучення 10 млрд. грн. для реалізації проектів у сфері житлово-комунального господарства.

Енергозбереження в ЖКГ може стати одним з основних джерел підвищення доходів населення країни. На реалізацію енергозберігаючих заходів, проведення капітального та поточного ремонтів об’єктів житлово-комунального господарства (ЖКГ) торік направлено 40 млн. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.