ІнвестиціїМіжнародні проекти

Підтримка муніципальних проектів підвищення енергоефективності в Україні

Корпорація НЕФКО уклала п’ять нових кредитних договорів з українськими муніципалітетами щодо підвищення ефективності використання енергії. Це забезпечує можливість виконання цілої низки заходів з підвищення енергоефективності будівель, що перебувають у комунальній власності в містах Долина, Бориспіль, Луцьк, Чернігів і Баранівка.

“В даний час ми спостерігаємо несподівано велике зростання пропозицій по муніципальних проектах з підвищення енергоефективності на Україні. Це ясно показує, що НЕФКО вдалося позиціонувати себе на українському фінансовому ринку і що місцева влада сьогодні демонструє підвищений інтерес до інвестування проектів в галузі енергоефективності”, – говорить старший менеджер Елізабет Пауліг-Тьоннес з НЕФКО.

Заходи проектів включають в себе встановлення індивідуальних теплових пунктів, ізоляцію труб в системах опалення, заміну вікон і радіаторів, модернізацію систем освітлення в будівлях комунальної власності – в основному шкіл і дитячих садів.

Це забезпечить екологічний ефект у вигляді скорочення викидів вуглекислого газу, оксидів азоту, діоксиду сірки та пилу в результаті зниження споживання природного газу та рідкого палива. Очікується, що, зокрема, кількість викидів парникових газів скоротиться приблизно на 1100 т/рік.

Всі п’ять проектів фінансуватимуться за кредитною програмою НЕФКО “Енергозбереження” для підтримки енергозберігаючих заходів будівель комунальної власності, таких як школи, дитячі садки, лікарні та спортивні споруди. На даний момент кредити за програмою надаються тільки російським і українським місцевим органам влади та державним підприємствам.

За діючих умов НЕФКО може фінансувати, у місцевій валюті, до 90 % або 400 тис. євро інвестиційних витрат проекту, що отримав підтримку в рамках кредитної програми.

Український парламент ратифікував рамкову угоду з НЕФКО в 2010 році. В даний час в українському кредитному портфелі корпорації знаходиться 139 проектів, 15 з них затверджені для кредитування муніципальних заходів підвищення енергоефективності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.