Міжнародні проектиНовини

Новий конкурс проектів централізованого теплопостачання в Україні

Програма DemoUkrainaDH розпочинає другий конкурс демонстраційних проектів у секторі централізованого теплопостачання України. До десяти додаткових партнерів будуть визначені до травня цього року, ними можуть стати тільки державні підприємства теплопостачання.

Програма проводиться корпорацією НЕФКО та українським Міністерством з питань регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Фінансування надається демонстраційним проектам, спрямованим на модернізацію і розвиток систем централізованого теплопостачання країни. Кошти на виконання робіт надають НЕФКО, уряд Швеції, Шведське агентство міжнародного розвитку (Sida) та Фонд Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології (E5P).

Адміністративне управління програмою здійснює НЕФКО, забезпечуючи економічну та енергетичну ефективність проведених заходів при консультаційному супроводі і використанні передового досвіду з проектів централізованого теплопостачання.

На виконання заходів комунальних теплових мереж виділяються гранти Sida і кредити НЕФКО. Гранти програми DemoUkrainaDH забезпечують до 50 % загальної вартості проектів, але на суму не більше 300 тис.євро. Крім того, кредитування проекту може досягати 500 тис. євро. Заявники проектів в DemoUkrainaDH повинні забезпечити 15% від вартості проекту.

В даний час проекти програми вже проводяться в десяти українських містах: Вінниці, Житомирі, Києві, Донецьку, Сєвєродонецьку, Полтаві, Кривому Розі, Олександрії, Кам’янець-Подільському та Івано-Франківську.

По урядовим оцінкам, Україна володіє величезним потенціалом економії енергії, її споживання в країні можна скоротити приблизно удвічі в результаті інвестицій в енергозберігаючі технології в промисловості і комунальному секторі. Міжнародне енергетичне агентство вважає, що енергоефективність є найкращою можливістю забезпечення Україною своєї енергетичної безпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.