ДіяльністьЗаходиФото

Презентація результатів проекту «Комплексна термомодернізація дитячого садочку в м. Яготин: європейські підходи»

13 грудня 2013р. Асоціація енергоаудиторів прийняла участь в інформаційному прес-турі до міста Яготин, де відбулась презентація результатів проекту «Комплексна термомодернізація дитячого садочку в м. Яготин: європейські підходи». На презентації були присутні керівництво м. Яготин, керівництво модернізованого садочка та делегація з Києва у складі керівників проекту, журналістів та представників організацій, що займаються енергозбереженням та енергоефективністю.

GE DIGITAL CAMERA

Протягом 2013 року в рамках реалізації проекту було модернізовано систему вентиляції та встановлено децентралізовані рекуператори, замінено вікна, замінено радіатори опалення та утеплено фасади дитячого садка. Загальний бюджет проекту складає 199 500 євро. Готовність об’єкту складає 95%.

IMG_7178

IMG_7211

IMG_7182

Учасники прес-туру дізнатись  про можливості зменшення енергоспоживання дитячого садка після проведення термомодернізації. Під час прес-туру було презентовано технічні та методологічні підходи, які були використані в рамках реалізації проекту. Також координатори проекту від Фундації ПАУСІ та міста Яготин детально розказали про успіхи та проблеми, які існують з в провадженням подібних проектів та про шляхи їх вирішення.

Можна з впевненістю сказати, що даний проект претендує на право стати демонстраційним проектом з енергозбереження у Київській області.

КОМЕНТАР:

ZinchenkoДо проведення заходів з утеплення, санітарно-гігієнічні вимоги перебування дітей в цьому закладі не дуже відповідали нормативним. Температура приміщень не перевищувала 16 С, хоча намагання зігріти садок було присутнє. Кількість радіаторів опалення на одну групу сягало в деяких кабінетах – 9 шт. Але кількість не давала якість.

На початку 2012 року до нас приїхали представника Яготинської міськради, для ознайомлення з результатами утеплення Чернігівського дитячого садочку № 71 (проект утеплення якого ми також розробляли). По результатах зустрічі нам було запропоновано виготовити проектно-кошторисну документацію по утепленню дитячого садочку в м.Яготин.

Перед проектними роботами фахівцями підприємства «ЕСКО-Центр» разом з нами був проведений ретельний енергоаудит будівлі, розроблені заходи по енергозбереженню. Вони були наступні:

  • Утеплення стін мінераловатним утеплювачем товщиною 120 мм;
  • Утеплення цокольної частини та утеплення внутрішніх стін та перекриття підвалу пінополістиролом товщиною 80 мм;
  • Заміна вікон та дверей на металопластикові;
  • Утеплення покрівлі по технології ІЗОФАРМ;
  • Відновлення роботи системи вентиляції;
  • Встановлення вузла регулювання та обліку з погодо залежним регулюванням.

На даний час виконано заміну вікон та дверей, утеплено фасад, та відновлено систему вентиляції. Окремо хочу розповісти про вентиляцію. В підвалу будинку стояла вентиляційна установка, але вона була вже не в робочому стані, в деяких кімнатах вентиляції не було взагалі, в туалетних кімнатах теж відчувалось, що не все гаразд з вентиляцією. Зараз всі системи праціюють задовільно. В ігрових кімнатах змонтовано рекупераційні установки для підтримання санітарних умов перебування дітей (температура, вологість, кратність повітрообміну), у вікнах встановлені клапани повітрообмінні, там де було необхідно були прокладені нові повітроводи, відновлено роботи системи вентиляції з кухні.

Ми вважаємо, що це перший реальний об’єкт з комплексним підходом до заходів з енергозбереження, і саме головне – дитячий садок став теплим, діти, персонал, батьки – ніхто вже не мерзне.

Сергій Зінченко
директор ТОВ «ЕСКО Енерго Інвест»

 ДОВІДКА:

Проект впроваджується Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ спільно з Яготинською міською радою. Він фінансується Європейським Союзом та співфінансовується з бюджету міста Яготин. Проект реалізується в рамках грантового конкурсу Представництва ЄС в Україні «Підтримка заходів з енергоефективності у малих містах України».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.