Інвестиції

Підтримка заходів енергетичної ефективності в Києві

Комунальне підприємство «ГВП» м. Києва та НЕФКО 13.11.2013 підписали кредитну угоду для підвищення енергоефективності в українській столиці. Згідно угоди, НЕФКО надає на ці заходи кредит у розмірі 5 млн. євро, який буде перерахований з Інвестиційного фонду корпорації. Ще 1.5 млн. грн. виділить у вигляді гранту Фонд Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології (E5P). В цілому бюджет проекту складе 9.3 млн. євро.

Умови угоди передбачають, що заходи з підвищення енергоефективності будуть базуватися на контрактах енергетичної ефективності. Крім НЕФКО у фінансуванні робіт беруть участь саме місто Київ, Фонд E5P, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Шведське агентство міжнародного розвитку (СІДА).

Засоби НЕФКО підуть на встановлення нових і модернізацію наявних теплових пунктів, поліпшення теплоізоляції і освітлення на об’єктах муніципальної власності. Очікується, що впроваджені заходи підвищення енергоефективності дозволять скоротити споживання енергії приблизно на 25% і забезпечать зниження викидів вуглекислого газу, оксидів сірки, азоту та в цілому поліпшать якість повітря в місті.

НЕФКО також підписала з містом Києвом кредитну угоду на 4 млн. грн для підтримки заходів підвищення енергоефективності в пунктах громадського харчування майже 100 дошкільних установ і середніх шкіл міста. Згідно з проектом при цьому будуть замінені промислові електричні плити для приготування їжі. Кошти надаються за кредитною програмою «Енергозбереження», що виконуються корпорацією.

Парламент України ратифікував рамкову угоду з НЕФКО в 2010 році. На даний момент в українському кредитному портфелі корпорації 134 проекту, 10 проектів затверджено по муніципальних заходах з підвищення енергоефективності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.