Енергоефективність

Список найбільш енергоефективних областей України в 2013 році

Компанія СКМ презентувала третій випуск рейтингу енергоефективності регіонів України Ukrainian Energy Index ( UEI – 2013 ).

Рейтинг 2013 року демонструє суттєвий потенціал України в галузі енергозбереження. У порівнянні з рейтингом 2011 року, показник енергоефективності виріс і склав 54,2 % від рівня ЄС. Експерти вважають, що якщо Україна досягне європейського рівня енергоефективності, то можна буде значно скоротити споживання енергоресурсів у промисловості, сільському господарстві, будівництві, сфері послуг і ЖКГ на 45,8 % .

Переможцями рейтингу енергоефективності цього року стали наступні регіони України :

  • в сумарному заліку – Закарпатська, Чернігівська і Вінницька області;
  • в секторі «Промисловість» – Донецька , Чернігівська та Запорізька області;
  • в секторі «Послуги» – Одеська, Донецька та Львівська області;
  • в секторі «Сільське господарство» – Тернопільська, Львівська та Житомирська області;
  • в секторі ЖКГ – Вінницька, Кіровоградська та Житомирська області .

У рейтингу UEI – 2013 брали участь 26 регіонів України . За основу була взята методика аналізу енергоефективності Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). Оцінка проводилася на підставі зіставлення кінцевого енергоспоживання регіонів за галузями з аналогічними показниками країн Європейського Союзу (ЄС) , які використовуються як еталон ефективного енергоспоживання. Розрив між регіональними показниками і еталоном визначає потенціал енергозбереження регіону. В аналізі враховується структура економіки кожного регіону: проводиться розподілення кінцевого споживання енергії в 10 галузях переробної промисловості, сільському господарстві, видобувній промисловості, будівництві, сфері послуг та секторі житлового господарства. Результати Рейтингу за п’ять років дозволяють побачити прогрес регіонів у реалізації обласних програм енергоефективності, визначити лідерів і визначити найкращий досвід .

Методологія рейтингу була дещо вдосконалена, дотримуючись рекомендацій МАЕ , були скориговані показники доданої вартості в металургії і виробництві цементу на фізичний обсяг виробленої в цих галузях продукції . Даний метод рекомендується МЕА для усунення коливань доданої вартості в цих галузях під час різкого уповільнення/пожвавлення ділової активності. У UEI – 2013 був зроблений перерахунок всіх показників енергоефективності регіонів для попередніх років, щоб їх можна було коректно порівнювати між собою. Більш докладно з результатами останнього рейтингу Ukrainian Energy Index можна ознайомитись на офіційному сайті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.