Діяльність

Пільговое кредитування для проведення енергоефективних заходів в житлових будинках

В Україні вкрай необхідно проводити термомодернізацію житла, яка є одним із засобів енергозбереження. Про це на прес-конференції “Опалювальний сезон: чому українці втрачають мільярди гривень?“, зазначив голова Асоціації енергоаудиторів зазначив Андрій Цибулько. А пізніше, на прес-конференції в Укрінформі озвучив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

За підрахунками експертів потреби на модернізацію житлового фонду України складають близько 500 млрд. гривень. Оскільки державний бюджет не в змозі профінансувати таку суму, тому слід залучаюти кошти комерційних банків. У 2012 році було впроваджено механізм надання пільгових кредитів строком до 10 років з можливістю дострокового погашення зобов’язань. На реалізацію енергоощадних заходів, проведення капітального і поточного ремонтів об’єктів житлово-комунального господарства у минулому році було виділено 40 млн. грн., у тому числі кредитні кошти понад 6 млн. грн. отримали 11 ОСББ.

Пільгове кредитування дає можливість вже сьогодні отримувати позитивні результати в напрямку проведення енергоефективних заходів в житлових будинках. Яскравим прикладом є ОСББ м. Луцька, які отримали кредитні кошти на встановлення нових ліфтів, утеплення будинку і проведення підземної електричної лінії. Результатом проведеної часткової модернізації стала економія енергоресурсів на 50% і, як наслідок, зменшення вдвічі оплати за теплопостачання для мешканців будівель.

Також, слід наголосити, що в країні відкрито ринок банківського фінансування для модернізації житлового сектору. До цього процесу залучені Укргазбанк, Метабанк, Львівбанк, Правексбанк та інші банківські установи.

За матеріалами прес-служби Мінрегіону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.