Інвестиції

Підвищення енергоефективності у Вінниці та Житомирі

Українські міста Вінниця та Житомир підписали кредитні угоди з НЕФКО для фінансування муніципальних заходів підвищення енергетичної ефективності. Угоди підписані сьогодні в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Окрім кредиту НЕФКО енергозберігаючі проекти отримають підтримку інвестиційної програми DemoUkraina, фінансованої Шведським управлінням міжнародного розвитку та співробітництва SIDA. Засоби DemoUkraina використовуються для надання грантів цілому ряду проектів централізованого теплопостачання в 20 містах країни. Охорона навколишнього середовища, включаючи енергоефективність, є одним з двох пріоритетних напрямів розвитку шведської співпраці з Україною. Допомогу надає і Фонд Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології (E5P), засновниками якого є ЄС, Швеція та інші великі донори, надаючи консультаційні послуги при підготовці проектів.

Проекти у Вінниці та Житомирі передбачають ремонт котелень, встановлення індивідуальних теплових пунктів, теплових насосів і нових котлів, які працюють з використанням конденсаційного режиму. Крім того, трубопроводи теплових мереж будуть замінені на нові попередньоізольовані труби, щоб звести до мінімуму теплові втрати.

Очікується, що ці заходи дозволять скоротити викиди вуглекислого газу майже на 1200 тонн на рік. Крім цього, муніципалітети будуть заощадити майже 700 тисяч кубічних метрів газу на рік, що в свою чергу означає щорічне скорочення витрат приблизно на 214 тисяч євро в результаті зниження витрати палива.

“Ми вельми задоволені тим, як просувається виконання проектів у Вінниці та Житомирі. Сподіваємося, що це послужить прикладом і для інших міст”, – говорить старший радник Йохан Віллерт з НЕФКО.

Джерело: http://www.nefco.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.