ВажливеЗаходиФото

Міжнародний проект TrEff 2013 за участі представників Асоціації енергоаудиторів

Руслан Шаповалов, член Асоціації енергоаудиторів із Запоріжжя, прийняв участь у міжнародному проекті TrEff 2013 в складі делегації від України.

Міжнародний проект TrEff 2013 був організований за підтримки Міністерства економіки і технологій Німеччини. Даний проект включав в себе проведення тренінгів з енергоефективності в промисловості, комерційному секторі, а також у сферах енергопостачання та модернізації житлових будинків.

Руслан Шаповалов поділився з нами своїми враженнями від поїздки.

«Мета семінару – ознайомити учасників з обстановкою з енергозбереження в промисловості Німеччини. Девіз заходу – «Енергоефективність – made in Germany».Організатор тренінгів – академія RENAC, яка займається вивченням і навчанням з питань відновлюваної енергетики.

TrEff_IMG_0504

У проекті брали участь представники Казахстану, Азербайджану та України, виступали доповідачі з міністерства економіки та різних фірм (Oekotec, Eviva, DEHST і т.д.).

Кожен день були виїзди на об’єкти і теоретична частина. Були проведені екскурсії на заводи Mercedes-Benz, BMW, Simens, друкарню і пожежну станцію. На території останньої розміщена котельна, в якій встановили генеруючу установку, де з біогазу виробляють електричний струм, а тепло, що залишилось використовують для обігріву.

IMG_0533

TrEff_IMG_0547

Кидається в очі продуманість всього, що стосується економії енергії (і відповідно грошей). Будь-який залишок енергії після виробництва максимально використовується: попередній підігрів битого скла, при виробництві нового; використання електродвигунів, які працюють залежно від ступеня навантаження; контроль за освітленням виробничих приміщень (у компанії BMW це дало близько 2% економії). На практичних заняттях учасники самі прораховували можливі втрати енергії при негерметичних повітроводах у виробництві, де використовується стиснене повітря.

IMG_0495

У Німеччині, всі можливі технології в промисловості вже зібрані на одному сайті. На підприємствах всі процеси максимально автоматизовані.

Схема проведення енергоаудиту у них така ж, як у нас. Аудитор знайомиться з виробництвом, проводить розрахунки, підраховує витрати, продумує нову концепцію з кількістю і рентабельністю вкладень, пропонує шляхи впровадження.

В країні основні акценти ставляться на когенерації, альтернативних джерелах енергії, зниженні викидів СО, екологічності продукції. Енергоефективність – наріжний камінь енергетичної політики.

IMG_0647

І, як відомо, Німеччина намагається поділитися своїм досвідом з іншими країнами та проводить різноманітні пілотні проекти як у нас, так і у Казахстані і Азербайджані».

Більше фото і відео з конференції : http://yadi.sk/d/JCFWco7l9wsKs

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.