Діяльність

Енергосервісні договори для заощадження бюджетних коштів

Питання удосконалення нормативно-правового забезпечення впровадження механізму енергосервісних договорів у бюджетних установах обговорили 15 жовтня в Мінрегіоні в ході «круглого столу».

Впровадження механізму енергосервісних договорів для підвищення енергоефективності будівель бюджетних установ, що визначено Національним планом дій на 2013 рік, сприятиме скороченню споживання природного газу в Україні і заощаджуватиме мільярди бюджетних коштів. За словами Геннадія Темника, в Україні поки немає законодавчих норм щодо правових засад реалізації енергосервісних договорів. Це гальмує залучення інвестицій в енергоощадні проекти.

В ході «круглого столу» обговорили законопроекти, які, після їх прийняття, стануть правовою основою діяльності енергосервісних компаній в бюджетній сфері. Ці законопроекти, а саме «Про особливості здійснення закупівель енергосервісних послуг», «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо правових засад реалізації енергосервісних договорів», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правових засад реалізації енергосервісних договорів».

В Україні налічується близько 98 тисяч бюджетних закладів. Витрати на їх опалення у 2 – 3 рази перевищують витрати на опалення бюджетних установ країн Європейського Союзу.

Крім того, на рівні головних розпорядників бюджетних коштів відсутній комплексний підхід до вирішення проблем неефективного використання паливно-енергетичних ресурсів. Згідно існуючої на сьогодні практики, кошти головних розпорядників бюджетних коштів розпорошуються невеликими сумами по багатьох об’єктах, що, у свою чергу, не дає економічного ефекту від їх використання. Досить часто профінансовані заходи не усувають причин неефективного використання паливно-енергетичних ресурсів або не є економічно та технологічно виваженими.

Виходом із цієї ситуації є залучення інвестицій та досвіду енергосервісних компаній до впровадження енергоефективних проектів, що дозволить щорічно заощаджувати близько 7 млрд. грн.

Енергосервісна компанія реалізує енергоефективні проекти за власні кошти, які повертає із отриманої економії витрат на оплату спожитих паливно-енергетичних ресурсів та комунальних послуг протягом строку енергосервісного договору.

За оцінками як вітчизняних, так і закордонних експертів, потенціал економії енергії за рахунок енергоефективних проектів у будівлях складає 1 млрд. метрів кубічних природного газу або 11 млрд. гривень у грошовому еквіваленті.

Підготовка проекту Закону України «Про особливості здійснення закупівель енергосервісних послуг» є одним із першочергових завдань Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

За матеріалами прес-служби Мінрегіону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.