ВажливеДіяльність

Результати дослідження попиту на кредитування проектів з енергоефективності

Одним із способів фінансування енергоефективних проектів для приватних виробничих компаній України є залучення кредиту. На сьогодні в Україні існує ряд кредитних програм і фінансових установ, які спеціалізуються на кредитуванні проектів з підвищення енергоефективності.

Для оцінки попиту на кредитування енергоефективних проектів Асоціація енергоаудиторів провела спеціалізоване маркетингове дослідження. В рамках дослідження було опитано 200 підприємств молочної, олійної, деревопереробної, цукрової, цементної та ін. галузей виробництва. Спосіб опитування – телефонне інтерв’ю чи заповнення on-line анкети. Дослідження проводилося в період з 5-30 серпня 2013 року.

В цій статті публікуємо узагальнені результати дослідження.

Основними респондентами на підприємствах були головні інженери (34%) та головні енергетики (23%).

Рис. 1. Структура респондентів за посадою.

mr_EEF_1_Respondents

За результатами дослідження констатуємо факт низької зацікавленості в залученні кредиту на проекти з енергоефективності. Серед підприємств, які планують чи вже впроваджують проекти, близько 85% робить їх за власні ресурси. Особливої різниці між “стандартними” кредитами та “спеціалізованими енергоефективними” на підприємствах не бачать/не знають.

Також однією з виявлених проблем є низький рівень обізнаності респондентів про існуючі спеціалізовані програми та фінансові установи, які займаються кредитуванням енергоефективних проектів.

Рис. 2. Рівень знань програм кредитування енергоефективності.

mr_EEF_2_programms

Примітка: Погано знаю – чув про програму, знаю в загальних рисах, не знаю детально умов залучення коштів та додаткових вигод від участі в програмі.

Серед представників підприємств найбільш відомими були програми від UKEEP та NEFCO (Чисте виробництво). З програмою UKEEP добре були знайомі 7% опитаних, а знали UKEEP в загальних рисах – 26%. Умови залучення кредиту по програмі Чисте виробництво від NEFCO добре знали 4% респондентів.

Рис. 3. Заходи з енергоефективності, які планують впроваджувати.

Мероприятия по энергоэффективности

Найбільш популярними заходами, які планувались впроваджувати на підприємствах були модернізація котлів (23%) та модернізація систем електропостачання і розподілення (19%). Рекомендуємо постачальникам рішень та обладнання звернути увагу на ці цифри.

Рис. 4. Термін впровадження енергоефективних заходів.

mr_EEF_3_plan

Серед підприємств, які планують впроваджувати проекти по підвищенню енергоефективності, половина планує закінчити їх до кінця 2013 року, 27% планують впровадження в 2014-2015 роках.

Рис. 5. Наявність служби енергоменеджменту

служба энергоменеджмента

За результатами опитування, служба (відділ/посада) енергоменеджменту є на 17% підприємствах. Цей показник свідчить, що тема енергоефективності на підприємствах стає все більш важливою. (Примітка: в наступних дослідженнях постараємось цей показник надати в динаміці).

3 коментарі до “Результати дослідження попиту на кредитування проектів з енергоефективності

  1. При мінімальному резерві зменшення втрат в теплоенергетиці та у споживанні теплової енергії в ЖКГ близько 20 відсотків економія, складатимме по газу та тепловій енергії в цінах 2013 року до 30 млрд.грн. При наявності законодавчого механізму ЕСКО економії за 3 роки досить на модернізацію? Тому дуже цікавим має бути моніторинг аналогічний в ЖКГ. Чи розуміють на місцях можливості повернення кредитів на модернізацію та необхідність наявності законодавчо встановленого механізму ЕСКО?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.