ВажливеЗаходи
Нацкомпослуг

Розвиток ЕСКО в Україні

Нацкомпослуг

20 червня 2013 р. відбулося засідання Ради з науково-методичного супроводження нормотворчої діяльності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

На Раді обговорювався Проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного Кодексу України” (щодо врегулювання надання енергосервісних послуг в бюджетних установах).

В розробці законопроекту брали участь понад 25 експертних організацій, зацікавлених органів влади, фахівців з питань бюджету, енергозбереження, державних закупівель.  Від Асоціації енергоаудиторів на засідання були присутні Андрій Цибулько, Голова Асоціації та Григорій Романюк, координатор напрямку «Енергоаудит будівель».

За підрахунками Комісії, у разі успішної реалізації енергосервісних послуг тільки бюджетними споживачами, за 10 років бюджети всіх рівнів щороку будуть заощаджувати понад 11 млрд. грн. на оплаті послуг з опалення. При цьому, ні держава, ні бюджетна установа в ході реалізації енергосервісних послуг нічого не витрачає.

Експерти Асоціації енергоаудиторів активно брали участь в розробці законопроекту, зокрема в питаннях які регулюють діяльність і роль енергоаудиторський компаній. Нам вдалося знайти порозуміння з Нацкомісією в питаннях базової лінії (рахується фактичне споживання) та визначення замовника енергоаудиту (енергоаудит робиться за рахунок інвестора).

Ознайомитись з відповідним документом можна на сайті Нацкомпослуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.