Розвиток ЕСКО в Україні

22.06.2013

Нацкомпослуг

20 червня 2013 р. відбулося засідання Ради з науково-методичного супроводження нормотворчої діяльності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

На Раді обговорювався Проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного Кодексу України” (щодо врегулювання надання енергосервісних послуг в бюджетних установах).

В розробці законопроекту брали участь понад 25 експертних організацій, зацікавлених органів влади, фахівців з питань бюджету, енергозбереження, державних закупівель.  Від Асоціації енергоаудиторів на засідання були присутні Андрій Цибулько, Голова Асоціації та Григорій Романюк, координатор напрямку «Енергоаудит будівель».

За підрахунками Комісії, у разі успішної реалізації енергосервісних послуг тільки бюджетними споживачами, за 10 років бюджети всіх рівнів щороку будуть заощаджувати понад 11 млрд. грн. на оплаті послуг з опалення. При цьому, ні держава, ні бюджетна установа в ході реалізації енергосервісних послуг нічого не витрачає.

Експерти Асоціації енергоаудиторів активно брали участь в розробці законопроекту, зокрема в питаннях які регулюють діяльність і роль енергоаудиторський компаній. Нам вдалося знайти порозуміння з Нацкомісією в питаннях базової лінії (рахується фактичне споживання) та визначення замовника енергоаудиту (енергоаудит робиться за рахунок інвестора).

Ознайомитись з відповідним документом можна на сайті Нацкомпослуг.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Члени Асоціації

  • Архіви