Новини
Кредит ОСББ

Кредитна лінія для реалізації енергоефективних проектів у житлових будинках

Кредит ОСББ

В рамках програми з підвищення ефективності використання енергії у багатоквартирних житлових будинках Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) у партнерстві з місцевими комерційними банками може найближчим часом запропонувати Кредитну лінію для реалізації енергоефективних проектів у житлових будинках (далі – Кредитна лінія).

Якщо така Кредитна лінія запрацює, власники приватних будинків та об‘єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) зможуть отримати фінансування для реалізації енергоефективних проектів. Кредити видаватимуться позичальникам, які задовольнятимуть певним критеріям, зокрема: тип проекту, обсяг необхідного фінансування, очікувана економія енергії та іншим стандартним критеріям для отримання кредиту. Кредити видаватимуться на комерційній основі з відсотковою ставкою від 15% до 18% (або, можливо, 12% – 14%) і строком погашення кредиту 3-5 років (можливо, більше). Умови видачі кредиту на реалізацію енергоефективних проектів будуть такими ж, як і умови отримання кредиту у комерційному банку.

Характерною рисою такої Кредитної лінії стане те, що по завершенні енергоефективного проекту банк зможе надати позичальнику стимулюючу пільгу у розмірі 5%, 10% або навіть до 20% компенсації основної суми кредиту, залежно від типу проекту та досягнутої енергоефективності.

З тим, щоби оцінити інтерес до такої Кредитної лінії з боку власників приватних будинків та ОСББ, і з тим, щоби розробити перелік типових енергоефективних проектів для початкового етапу функціонування, ЄБРР залучає консалтингові організації – WorleyParsons (США) та Інститут місцевого розвитку (Україна). Експерти цих консалтингових організацій збиратимуть інформацію від зацікавлених сторін, безкоштовно надаватимуть зацікавленим сторонам підтримку у підготовці технічної та економічної оцінки кожного енергоефективного проекту і у підготовці переліку типових енергоефективних проектів.

Якщо Ви плануєте виконання робіт, пов‘язаних з підвищенням енергоефективності у Вашому приватному будинку / ОСББ, будь ласка, зареєструйтеся і заповніть форму опитування.

Заповнені форми допоможуть вивчити попит та готовність ОСББ та власників приватних будинків в Україні реалізовувати енергоефективні проекти та залучати кредитні ресурси. Дане анкетування не є підставою для фінансування конкретного ОСББ.

Ви можете надіслати нам форму з сайту, натиснувши «Відправити», або можете роздрукувати форму і надіслати її нам поштою, факсом або доданим файлом електронною поштою.

Якщо Вам потрібна допомога або якщо у Вас виникли запитання, пишіть нам на адресу: lkozina@mdi.org.ua, контактна особа: Ліна Козіна, Інститут місцевого розвитку.

Розглядатимуться форми, які було отримано до 10 червня 2013 року включно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.