ВажливеЗаходиФото

Активізація інноваційного процесу в Чернівецькій області

24 жовтня 2012 року Буковинським центром реконструкції і розвитку був проведений круглий стіл «Інновації в енергозбереженні» в рамках проекту «Активізація інноваційного процесу в Чернівецькій області».

Круглий стіл відбувся у малій залі Чернівецької обласної державної адміністрації (к. 301). На ньому були присутні 44 учасники. Серед них були представники органів державної влади та місцевого самоврядування, відповідальні за впровадження енергозберігаючих технологій, житлово-комунального господарства міста та області, провідних підприємств, що виготовляють і реалізовують енергозберігаючі матеріали, представники агентств нерухомості та забудовників, ОСББ та науково-дослідних установ. 

Модератором заходу виступив Кирпушко Ярослав Васильович, директор Буковинського центру реконструкції та розвитку. Він сказав вступне слово, і направляв роботу учасників круглого столу.

В програмі заходу була коротка презентація проекту «Активізація інноваційного процесу в Чернівецькій області», виступи Дмитра Рудика (винахідник «теплого вікна»), Пауля Пшенічки (викладач фізики та астрономії, заслужений вчитель України), Андрія Цибулька (Голова Асоціації енергоаудиторів України); Ярослава Пацарнюка (директор ТОВ «Енергополіс»), Павла Микитюка (головний інженер Інституту термоелектрики НАН України та МОН України), Юрія Литвина (представник компанії Vaillant), Павла Говора (директор ТМ «Тепловер» у Чернівецькій області), Григорія Литвина (інженер Хенкель Баутехнік) та Ярослава Кирпушка (менеджера проекту).

Андрій Цибулько

Андрій Цибулько (Голова Асоціації енергоаудиторів України) розповів про енергоаудит, як про перший крок до отримання фінансування на проекти з енергозбереження, причини його необхідності, переваги, ціну, навів реальні приклади виконання енергоаудиту і впровадження заходів з енергозбереження з демонстрацією отриманих результатів. Крім цього він коротко розказав про Асоціацію енергоаудиторів і запропонував співпрацю усім бажаючим.

Дмитро Рудик демонстрував свій винахід – «тепле вікно». Він представляє собою звичайний металопластиковий склопакет удосконалений спеціальною «плівкою», яка в холодну пору року нагрівається, а в теплу – охолоджується до заданої температури. Таким чином це вікно забезпечує прохолодність приміщення влітку і тепло – взимку.

Пауль Пшенічка (викладач фізики та астрономії, заслужений вчитель України) розповів про майбутнє енергетики, високу ефективність фундаментальних досліджень у ядерній сфері, ЦЕРН (CERN) — Європейську організацію по ядерним дослідженням, про андронний коллайдер та про бозон Хіггса, що був уперше експериментально виявлений на ньому.

Ярослав Пацарнюк (директор ТОВ «Енергополіс») є першим в сертифікованим енергоаудитором у Чернівецькій області. Він розповів про послуги, які надає його фірма та в чому полягають її переваги.

Юрій Литвин (представник компанії Vaillant) презентував інноваційну продукцію компанії Vaillant: конденсаційні котли, теплові насоси, сонячні колектори, рекуператори та інші. Наводив приклади діючих установок і переваги продукції його компанії перед аналогічною продукцією компаній конкурентів.

Павло Говор (директор ТМ «Тепловер» у Чернівецькій області) демонстрував можливості інноваційної штукатурки – вермікуліту. Він протягом 15 хвилин нагрівав газовим пальником невеликий зразок стіни товщиною 4 см, виготовлений з вермікулітової штукатурки. З одного боку зразку температура сягала до 1000ºС, а з іншого боку – не перевищувала 25 ºС. Він акцентував увагу на перевагах систем штукатурної теплоізоляції компанії «Тепловер», а саме на екологічній чистоті, пожежостійкості і безпечності для здоров’я людини.

Григорій Литвин (інженер Henkel Bautechnik) наводив переваги систем скріпленої теплоізоляції компанії Henkel Bautechnik. Він на прикладах показав наслідки неправильного встановлення та використання теплоізолюючих матеріалів та наголосив на важливості інженерно-технічного супроводу власних розробок компанією Henkel Bautechnik.

60322_441121855954937_1613901597_n

Як показали заходи попереднього проекту Буковинського центру реконструкції і розвитку «Інноваційний потенціал Чернівецької області» активізація інноваційного процесу в Чернівецькій області є необхідним кроком для використання і розвитку інноваційного потенціалу Чернівецької області.

Тому новий проект Буковинського центру реконструкції і розвитку «Активізація інноваційного процесу в Чернівецькій області» націлено саме на залучення керівників та персоналу підприємств пріоритетних галузей промисловості Чернівецької області до інноваційного середовища, створення передумов для впровадження інновацій в процес виробництва та освоєння нових видів інноваційної продукції, встановлення та посилення зв’язків між наукою і бізнесом. Він стартував у червні і триватиме до листопаду 2012 р. Цей проект є своєрідним продовженням проектів Буковинського центру реконструкції і розвитку «Інноваційний потенціал Чернівецької області» та «Розробка Регіональної інноваційної програми Чернівецької області». що реалізовувався Буковинським центром реконструкції і розвитку у 2009 року і 2011 роках відповідно. Як і раніше, фінансування проводиться Німецьким Товариством міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

З метою такої активізації даним проектом заплановано низку круглих столів: з інновацій у сфері енергозбереження, у сфері харчових технологій та у високотехнологічних галузях (у сфері ІТ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.